« Srpanj 2024 »

Svečana podjela svjedodžbi učenicima 8. razreda
Autor: Martina Supančić, 10. 7. 2024.

Na prigodnoj svečanosti održanoj 2. 7. 2024. djelatnici škole ispratili su generaciju učenika 2016. – 2024. godine. Proslava završetka osnovne škole održana je u školskom holu, a uz devedeset i petero osmaša, na njoj su sudjelovali njihovi učitelji i roditelji.
Voditeljica programa bila je učenica Marta Markešić, a prisutni su u prvom dijelu mogli pogledati kratke video filmove o svojim razredima koje su snimili sami učenici.
Uslijedile su podjele priznanja najboljim učiteljima – svaki je razred u anonimnoj anketi birao „naj učitelje” škole u tri kategorije: učitelj/ica koji najbolje objašnjava i ocjenjuje, učitelj/ica koji ih najbolje razumije i učitelj/ica koje će pamtiti cijeli život.
Predsjednici razreda učiteljima su dodijelili priznanja, a moglo se vidjeti da su među najomiljenijima, učiteljica Tatjana Kos te učitelji Jonatan Car i Tomislav Potak.
Prigodnim govorom učenica Gwendolyn Azra Cone, u ime cijele generacije, zahvalila je učiteljima razredne nastave, predmetnim učiteljima, stručnim suradnicama, ravnateljici i svim drugim djelatnicima škole na uloženom trudu, naporima oko odgoja, organizacije i mentorstva na mnogobrojnim natjecanjima, putovanjima i projektima, kao i na ugodnom školskom ozračju.
Uslijedio je zabavni kviz Um caruje u kojem su sudjelovali izvrsni učenici – predstavnici svakog pojedinog osmog razreda: Elena Rogulja, Marta Markešić, Gwendolyn Azra Cone, Sara Pravica i Nikolina Perjević. Tim učitelja činile su učiteljice Maja Puc, Doris Banušić Duvnjak, Lucija Pleško te učitelji Jonatan Car i Mario Savić. Pitanja za ovaj dio programa osmislili su naši najbolji osmaši, kviz je vodila učiteljica Valentina Jakominić, uz izvrsnu podršku tehničara Vedrana Đurina, Karla Kralja i Borisa Roksandića, a bodove su bilježili Ema Dizdarević i Lovro Stojan. Pobjedu su ipak odnijeli učitelji.
Pred sam kraj, prigodnim se govorom prisutnima obratila ravnateljica Martina Supančić, koja je pohvalila napore svih učitelja i stručnih suradnika, a roditeljima i učenicima uputila čestitke na svim postignutim uspjesima ističući važnost sustava vrijednosti koji u školi i kod kuće nastojimo prenijeti našoj djeci. Podijelila je i nagrade učenicima koji su svih osam godina ostvarili uspjeh 5.00, a to su učenice Anja Aušperger, Marta Markešić, Ema Dizdarević i Gwendolyn Azra Cone. Svima je zaželjela mnogo sreće u daljnjem životu.
Nakon toga razrednici su svoje učenike posljednji put poveli u učionice kako bi im uručili završne svjedodžbe. Uslijedio je prigodni domjenak šaljivog naziva Posljednji gablec koji su za učenike, učitelje i roditelje u školskoj blagovaonici pripremili roditelji.
Programom su koordinirale učiteljice Hrvatskog jezika Mirjana Ištef i Jasna Kalem, a u realizaciji su, uz razrednike: Kristinu Prašnički, Mirjanu Ištef, Jonatana Cara, Tatjanu Kos i Maria Savića, sudjelovali i djelatnici Valentina Jakominić, Jelena Jerković, Danica Barišić i Martina Supančić.
Bilo je to jedno lijepo druženje na kraju osnovnoškolskog obrazovanja i veliko hvala svima koji su ga omogućili!
Tekst: Jasna Kalem i Mirjana Ištef
Fotografije: Danica Barišić