« Svibanj 2024 »

Druga sjednica Vijeća učenika
Autor: Zdenka Brebrić, 5. 12. 2012.

Kako koristiti IKT  u obrazovne svrhe? Kakve promjene žele u Kućnom redu škole? Saznajte!

Druga sjednica Vijeća učenika održana je 4. 12. 2012. sa zanimljivim dnevnim redom.

Predavanje i prezentacija učiteljice savjetnice mr. Nataše Ljubić Klemše o mogućnostima IKT (informacijsko komunikacijske tehnologije) u obrazovne svrhe s posebnim naglaskom na organiziranje video konferencija sa školama-partnerima iz europskog pa i svjetskog okružja.Učenici su pažljivo slušali i nakon predavanja izrazili želju da članovi VU također pokušaju,  uz mentoriranje učiteljice Nataše i pedagoginje Zdenke Brebrić, nešto slično.

E skola, e-ucenici, e-ucitelji from Natasa Ljubic Klemse

Nakon zanimljivog izlaganja o IKT raspravljalo se i o prijedlozima i primjedbama članova VU na novi Kućni red škole. Tako su učenici dali primjedbe na nekoliko članaka ovog dokumenta sa sljedećim izmjenama: mobiteli, ukoliko se koriste na satu, bi se trebali vraćati učenicima nakon nastavnog sata, a ne nakon nastavnog dana roditeljima  te želja da mogu za vrijeme velikih odmora ići izvan školske zgrade.

I na kraju, prijedlog za izradu školskog godišnjaka, za učenike osmaše ipak je usvojen.

Predsjednik Vijeća, Matko Meštrović, predložen je za predstavnika Nacionalnog vijeća učenika RH.