Sretno, osmaši!
Autor: Zdenka Brebrić, 30. 5. 2017.

Posljednja sjednica Vijeća učenika ove školske godine i oproštaj s osmašima.

Sjednici je prisustvovalo 22 predstavnika razrednih odjela, a održana je 29.5. 2017. godine

Usvojen je sljedeći dnevni red:

1.         Izvješće o radu VU za školsku godinu 2016. 2017.

2.         Kako poboljšati rad VU- ispitivanje stavova

3.         Upiti i prijedlozi

U prvoj  je točki predsjednica Vijeća, Nina Šignjar ukratko izvijestila prisutne o radu Vijeća učenika tijekom ove školske godine. Održana su dva Vijeća i na njima se raspravljalo o vrlo zanimljivim temama: školski uspjeh, prevencija nasilja, SIP, medijacija i restitucija te o poboljšanju funkcioniranja škole.

Druga točka je bila vrlo zanimljiva i u njoj su sudjelovali svi prisutni. Na početku, pedagoginja Zdenka Brebrić je podsjetila prisutne  na važnost njihovih prijedloga za poboljšanje rada Vijeća učenika. Članovi Vijeća su vrlo ozbiljno shvatili anketno pitanje pa je bilo raznih prijedloga od kojih su najzanimljiviji: da se proba zadržati isto članstvo Vijeća jer se predstavnici pouče radu, usvoje sustav rada i onda sljedeće godine dođe netko drugi. Ista situacija se odnosi i na predsjednika Vijeća. Zaključak je da se pokuša zadržati Nina Šignjar kao predsjednica Vijeća. jedan od prijedloga za poboljšanje jest osiguravanje grickalica i sokova koji bi pomogli članovima u  uspješnom radu za vrijeme sjednica.

Na kraju sjednice članovi su se oprostili od predstavnika 8. razreda i od tajnice Vijeća Mie Baričević te im poželjeli sreću i uspjeh u srednjoj školi.