« Svibanj 2024 »

2. SJEDNICA VIJEĆA UČENIKA U ŠK.GOD. 2014./2015.
Autor: Tatjana Landsman, 27. 2. 2015.

Zapisnik s 2. Sjednice VU , 27.2. 2015.

Na drugoj sjednici VU radilo se po sljedećem dnevnom redu:

1. Izmjena Kućnog reda I. OŠ Bjelovar-rasprava
  2. Imenovanje povjerenstva za odabir naziva maskote škole
  3. SIP i prevencija nasilja  s posebnim naglaskom na elektroničko nasilje u I. OŠ Bjelovar-rasprava
  4. Upiti i prijedlozi

Zaključci:

1.  Vijeće  učenika  u svojoj raspravi iznosi mišljenje da  članak 18 Kućnog reda ostane isti i da se i dalje dozvoli izbor učenicima između papuča i platnenih tenisica za boravak u školskom prostoru. Od 29 prisutnih članova, čak 28 je izjasnilo protivljenje prijedloga da se u školskom prostoru smiju nositi samo papuče.
  2.  Nakon prijedloga i glasovanja Vijeće je  izabralo članove povjerenstva za odabir naziva maskote škole:

Tina Rea Takač, 8.b, Nikolina Žitnjak, 5. C, Ana Pranjić, 6. C, Laura Smrček, 8.d, Nina Vicić, 2.r Klokočevac, Julija Šarić, 3.a, Nove Plavnice

1. Učenička služba sigurnosti i podrške (SIP) i ove je godine izvrsno obavlja svoje dužnosti. Pedagoginja škole je posebno pohvalila članove SIP-a iz 5. razreda. Upozorila je na pojavu elektroničkog nasilja poglavito preko Viber mreže. Upozorila je na neprimjereno korištenje  tih mreža i ponovo objasnila zakonske posljedice kod zlouporabe.

Također je prezentirala rezultate istraživanja o upotrebi medija u učenju i slobodnom vremenu.  Zanimljivo je da više od 90% učenika predmetne nastave koristi smartphone, a više od 70% razredne nastave. Pedagoginja je upozorila na veliko korištenje društvenih mreža učenika koji nemaju pravo  na to korištenje. Ove informacije predstavnici razreda moraju prenijeti na sljedećem satu razrednika.

1. Nekoliko članova VU iz razredne nastave je izrazilo želju za češćim sastajanjem. Upućeni su na predsjednicu  Vijeća i dogovor s njom.  Sjednica je završila u 16,45 sati.                                                                                                                                                Predsjednica VU: Tina Rea Takač

Koordinatorica:

Pedagoginja: Zdenka Brebrić