Na prvoj sjednici izabrano čelništvo Vijeća učenika za 2023. 2024. godinu
Autor: Zdenka Brebrić, 4. 10. 2023.

Predsjednica: Marta Markešić, 8.b

Zamjenik predsjednice: Leo Sabolović, 4.b PŠO Ciglena

Tajnik: Vedran Đurin, 8. a

Sjednica je održana u četvrtak, 28. 9. 2023. godine u 16. 30  u zbornici matične škole sa sljedećim dnevnim redom:

1. Verifikacija članova Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar
  2. Izbor predsjednika, zamjenika te tajnika Vijeća učenika I. osnovne škole Bjelovar
  3. Izvješće o uspjehu učenika na kraju 2022./2023. školske godine
  4. Nastavak projekta K&K (Kakao i kolači s rukovodstvom škole)
  5. Predstavi svoj razred!  (broj učenika, dvije pozitivne stvari i dvije koje treba unaprijediti)- svaki član za svoj razred
  6. Međunarodni dan tolerancije - Koliko smo tolerantni jedni prema drugima-odaberi slogan za svoj razred
  7. Upiti i prijedlozi

Sjednici je nazočilo 37 od predstavnika razrednih odjela od ukupno 41 predstavnika.

Točka 1.  Svi  su prisutni članovi  verificirani.

Točka 2.  Za najvažnije dužnosti u Vijeću učenika ovu godinu izabrani su:

Predsjednica: Marta Markešić, 8.b

Zamjenik predsjednice: Leo Sabolović, 4.b PŠO Ciglena

Tajnik: Vedran Đurin, 8. a

Točka 3. Pedagoginja je prezentirala najvažnije odgojno - obrazovne  rezultate za 2022./2023. školsku godinu

Točka 4. Najavljen je nastavka projekta K&K s rukovodstvom škole. Ponovljena je svrha i ciljevi tog projekta.  Za sljedeći susret s rukovodstvom, uz stalne članove čelništva, članovi su izabrali: Petra Perića, 4.a, PŠO Ciglena i Ivu Aušperger, 6. a. Jelena Pranjić, 1. r.  PŠO Nove Plavnice i Filip Fijok, 6. b razred. Prošlogodišnji sudionici u projektu Filip Fijok, 7. b i Jelena Pranjić, 2. r PŠO Nove Plavnice  iznijeli su iskustva s tih susreta. Sastanak bi trebao biti realiziran tijekom dva tjedna od održane sjednice.

Točka 5. Svi su predstavnici razrednih odjela predstavili najbitnije opće karakteristike odjela te naveli pozitivne aspekte i naglasili koje izazove i poboljšanja trebaju postići u svojim razrednim odjelima. Najčešće isticani pozitivni aspekti su: međusobno pomaganje i potpora, a izazovi i negativnosti koje treba promijeniti su nepoštivanje razredne discipline i  nepisanje zadaća .

Točka  6. Vijeće učenika promovira vrijednosti tolerancije i prihvaćanja različitosti. Za ovogodišnje obilježavanje Međunarodnog dana tolerancije uz koordinaciju razrednika i pedagoginje provedene su pričaonice s navedenom tematikom u svim razrednim odjelima te je svaki razredni odjel osmislio razredni slogan za promicanje tolerantnog ponašanja. Povjerenstvo iz članova Vijeća izabrat će najbolji slogan koji će predstavljati i samo Vijeće učenika.

Točka 7. Članovi su iznijeli niz prijedloga i upita. O istima će izvijestiti rukovodstvo škole na sljedećem sastanku K&K projekta.

Najzanimljiviji prijedlozi:

Da se omogući kupovanje sendviča i sokova u školi, dozvoli odlazak u dućan, izbaci kelj iz kuhinjskog jelovnika da burek od sira, pašteta, hamburgeri i ćevapi budu u jelovniku. Da se renoviraju toaleti, izgrade dvorane u PŠO, da pametne ploče imaju svi, da se nabave nove lopte za dvoranu, aparati s grickalicama, kavom, da se vrate ormarići za garderobu, organizira ples za učenike i nabave novi kompjutori za školsku knjižnicu. Također traže da informatičku učionicu mogu koristiti i učenici od 5. do 8. razreda i da čaj ne bude presladak.

Nakon ovih prijedloga, predsjednica je najavila još jednu sjednicu u ovom polugodištu ili najkasnije početkom drugog polugodišta i zahvalila svima na sudjelovanju.

Sjednica je završila u 17. 45 h.