Završna sjednica Vijeća učenika za 2022. 2023. godinu
Autor: Zdenka Brebrić, 16. 6. 2023.

Sjednici je, 15. 6. 2023. godine nazočilo 27 predstavnika razrednih odjela. Sedam predstavnika  je bila  opravdano odsutno, a za ostale predstavnike nije dobiveno obrazloženje izostanka.

Na sjedni je usvojen sljedeći dnevni red:

1. Čime se ponosimo, a što možemo popraviti (pozitivne strane i manje pozitivne stvari na kraju nastavne godine) kratka izvješća predsjednika razreda tj. članova Vijeća učenika po razrednim odjelima
  2. Oproštaj s učenicima 8. razreda
  3. Nastavak projekta K&K (Kakao i kolači s rukovodstvom škole)
  4. Upiti i prijedlozi

Točka 1. Predstavnici razrednih odjela su izvještavali o prvoj točki iznoseći čime su najviše ponosni, a što trebaju unaprijediti. Najčešće spomenuti su: solidarnost u razredu, međusobno pomaganje, rezultati natjecanja, a za poboljšanja najčešće su navedeni: razredna disciplina, neslanje informacija učeniku koji nije u školi, nedovoljno druženja, izleta,  izoliranja i „tužakanja“.

Točka 2.  Pedagoginja je pozvala članove 8. razreda da nam kažu  svoja iskustva na kraju osnovne škole i čemu se nadaju u budućnosti. Svi ostali članovi su poželjeli svim osmašima uspješan upis u srednje škole i da nas se sjete povremeno.

Točka 3. Predsjednik Vijeća i pedagoginja su dali kratko izvješće o dosadašnjoj provedbi projekta Vijeća učenika Kakao i kolači s rukovodstvom škole. Vijeće je  za sljedeći susret izabralo učenike: Marin Brkić, 5. a, Antonia Kostenjak, 6. b, Leon Krčma, 6. a i Marko Potak, 5. b na vlastiti zahtjev.

Točka 4.  U upitima i prijedlozima navedeni su mnogi prijedlozi i primjedbe :

-Stari kompjutori u knjižnici i informatičkoj učionici – prijedlog kupnje novih

-Nedovoljno wc- papira i sapuna u wc-ima, daske i vrata na wc-ima treba popraviti ili staviti nove

-Neljubaznost i nepozdravljanje pojedinih učitelja i spremačica ( psovanje, nepuštanje u školu, deranje).

-Bolje reguliranje klima uređaja i kupnja novih

-Zadnji dan nastave dozvola da imaju mobitele

-Bolja kontrola vraćenih udžbenika

- da se učenicima 7. i 8. razreda dozvoli odlazak u trgovinu za vrijeme odmora

Sjednica je završena u 17. 35 h.

Koordinatorica,

Pedagoginja Zdenka Brebrić