Treći svjetski simpozij mladih o kulturnoj baštini

Autor: Danica Barišić, 6. 2. 2020.

Prošli tjedan stigla nam je predivna vijest iz Ministarstva znanosti i obrazovanja. Naša škola je, zajedno s još jednom osnovnom školom iz Osijeka, odabrana da predstavlja Republiku Hrvatsku na Trećem svjetskom simpoziju mladih o kulturnoj baštini, koji će se održati u travnju 2020. godine u Grčkoj, u Ateni i Olimpiji.
Školske koordinatorice za UNESCO ASPnet učiteljice Danica Barišić i Martina Supančić već četvrtu godinu provode različite projekte s učenicima vezane uz UNESCO-vu kulturnu baštinu. Kvalitetu njihovog rada prepoznalo je Ministarstvo i pozvalo ih da prezentiraju svoj rad te baštinu svoje zemlje na tako važnom događaju. Za taj natječaj bilo je potrebno izraditi prijavno Izvješće o tematski vezanim projektima provedenim u našoj školi. Na Trećem svjetskom simpoziju mladih o kulturnoj baštini sudjelovat će i dvije učenice, Nika Rumenjak i Ana Abramović koje su od petog razreda aktivno učestvovale u svim projektnim aktivnostima i kojima će to zasigurno biti dragocjeno iskustvo, ali i nagrada za uloženi trud, marljivost te kontinuirani rad.

Informacije o Simpoziju možete pročitati ovdje.