Školsko natjecanje „Sigurno u prometu“
Autor: Danica Barišić, 12. 4. 2024.

Školska razina natjecanja „Sigurno u prometu“ održana je u četvrtak, 11. travnja 2024. Ovu prometno edukativnu akciju tradicionalno već dugi niz godina organizira Hrvatski autoklub zajedno s Ministarstvom znanosti i obrazovanja te Agencijom za odgoj i obrazovanje (za učenike petih razreda). Cilj je da učenici dobiju temeljna znanja o prometnim propisima i sigurnosnim pravilima. Na natjecanju je sudjelovalo dvanaest učenika.

Pojedinačni rezultati za djevojčice su: 1. mjesto: Maria Prka,  2. mjesto: Tea Kirin, 3. mjesto: Lea Hegedić i 4. mjesto Lorena Perić.

Pojedinačni rezultati za dječake su: 1. mjesto: Matko Božić, 2. mjesto: Jakov Kovač, 3. mjesto: Luka Komljenović, 4. mjesto: Patrik Purkić, 5. mjesto: Aleksandar Žnidaršić, 6. mjesto: Dominik Polančec, 7. mjesto: Mislav Vidović i 8. mjesto: Nola Božić

Učenici su pokazali svoje znanje u teorijskom dijelu, odnosno online testu u poznavanju prometnih propisa i sigurnosnih pravila, te spretnost u vožnji bicikla na poligonu. Budući da ekipu na županijskoj razini čine 4 člana - dvije djevojčice i dva dječaka koji će se natjecati i pojedinačno i ekipno, našu školu će predstavljati učenici: Maria Prka, Tea Kirin, Matko Božić i Jakov Kovač.

Čestitamo učenicima i želimo im puno uspjeha na županijskoj razini natjecanja!

Učiteljica Tehničke kulture: Tatjana Kos