Dramska grupa naše škole gostovala u IV. osnovnoj školi
Autor: Sanja Sabljak, 14. 3. 2024.

Uoči Svjetskog dana kazališta za djecu i mlade, koji se svake godine obilježava 20. ožujka, članovi Dramske grupe naše škole gostovali su 13. ožujka 2024.  u IV. osnovnoj školi Bjelovar.

Za sve učenike petih razreda izveli su dramsko-scensku igru „Bajka o ribaru i ribici“ s kojom su ove godine uspješno predstavili našu školu na Smotri LiDraNo. Svevremenska Puškinova bajka o posljedicama pohlepe i neupitne poslušnosti lektirno je djelo učenicima petih razreda IV. osnovne škole pa su učiteljice Hrvatskoga jezika Jelena Ivezić i Željka Kalabek za svoje učenike organizirale prikazivanje scenskog uprizorenja bajke.

Nastup je prošao u odličnom raspoloženju publike i mladih glumaca, a osim što su gledali predstavu, učenici su imali prilike razgovarati o razlici između filmske i kazališne glume, ponovili su pravila kazališnog bontona, iskazali svoje dojmove o predstavi i razgovarali o porukama bajke.

Članovi Dramske grupe uživali su u nastupu pa od srca zahvaljujemo našoj prijateljskoj gradskoj školi na gostoprimstvu!