Maskenbal u I. OŠ Bjelovar
Autor: Martina Supančić, 5. 3. 2024.

13. veljače 2024. našom su školom zavladale maškare. U matičnoj i svim područnim školama organiziran je maskenbal.
U matičnoj školi učenici razredne nastave proveli su prva dva sata pjevajući i plešući pod maskama. Svaki razred pripremio je jedan nastup, a cijeli maskenbal koordinirala je učiteljica Nataša Ljubić Klemše. Njezini učenici Una Vukelić i Andrej Sitar našli su se u ulozi voditelja programa i svoj debitantski nastup odradili bez greške.
Nakon maskenbala svi učenici i učitelji su se zasladili krafnama, a učenici 3.c i 4.b razreda uputili su se u naš središnji gradski park kako bi sudjelovali u fašničkoj povorci.

Učenici predmetne nastave danas su dva školska sata proveli u školskoj dvorani, gdje je za njih priređen ples pod maskama i izbor najbolje grupne maske. Svi razredi imali su svoje predstavnike, a najboljima su proglašeni učenici 5.c, koji su predstavljali Sabor (1.mjesto), učenici 6.d koji su nam prikazali vesele svatove (2.mjesto) i učenici 6.b koji su bili simpatični Štrumpfovi (3.mjesto).
Za svoj trud bit će nagrađeni pizzom i slatkišima za cijeli razred.
Koordinatorica i izvrsna voditeljica maskenbala bila je učiteljica Sanja Sabljak, koja je pokazala da osim hrvatskog jezika voli i rock.
U prosudbenom povjerenstvu za izbor najbolje razredne maske bile su ravnateljica Martina Supančić te učiteljice Doris Banušić Duvnjak i Helena Gustović Ljubić.
Učiteljice i učitelji naše škole također su pokazali kreativnost izabravši zanimljive i nadahnjujuće kostime i maske.