Nacionalni projekt za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti Čitanjem do zvijezda
Autor: Martina Supančić, 5. 3. 2024.

Jučer je održano županijsko natjecanje Nacionalnog projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja - Natjecanje u znanju i kreativnosti „Čitanjem do zvijezda“ u Češkoj osnovnoj školi Josipa Ružičke u Končanici. Domaćin i organizator natjecanja bila je Višnja Veber Malina. Sudjelovalo je 10 ekipa u kategoriji pismenog ispita i 4 kreativna uratka. Nakon vrednovanja ispita i izlaganja učenici su sudjelovali na osmišljenoj radionici kojoj je cilj bio maknuti barijere među nepoznatim sudionicima.
Našu školu predstavljao je tim od 3 učenice: Ana Volf (7. A), Katija Borovec (7. A) i Lucija Ilkoski (7. D) pod vodstvom mentorice i učiteljice Valnee Krezo. Zbrajanjem bodova svih triju učenica dobiveni su rezultati koji su našu školu smjestili na 2. mjesto, a naše učenice su se time uspješno plasirale na državno natjecanje Čitanjem do zvijezda.
Zahvaljujemo domaćinima na odličnom gostoprimstvu, a učenicama želimo dobru zabavu i odličan uspjeh i u posljednjoj fazi natjecanja!
Učiteljica Valnea Krezo