Naši učenici uspješno nastupili na međuopćinskoj razini Smotre LiDraNo
Autor: Sanja Sabljak, 12. 2. 2024.

Nakon što je na nedavno održanoj školskoj razini LiDraNa u našoj školi sudjelovalo  pedesetak učenika, naši su se odabrani predstavnici s  međuopćinske razine, održane 8. veljače, iz Rovišća vratili zadovoljni postignutim uspjehom.

Među literarnim radovima na županijsku se razinu LiDraNa plasiralo se troje učenika: Matej Gogić i Nika Pranjić – mentorice Mirjane Ištef i Karlo Vereš – mentorice Valnee Krezo. Posebnu pohvalu Prosudbenog povjerenstva za literarni izraz dobio je i literarni rad Davida Sabolovića, mentorice Mirjane Ištef.

U novinarskom stvaralaštvu, svojim su se intervjuima na višu razinu plasirale učenice: Marta Berić i Antonia Kostenjak - objema je mentorica Sanja Sabljak.

Kao i uvijek, posebno je napeto bilo u kategoriji samostalnih scenskih nastupa, gdje je Prosudbeno povjerenstvo među četrnaest nastupa biralo tri za višu razinu. Premda su svi naši predstavnici u ovoj kategoriji: Klara Škalički (mentorica: Sanja Sabljak), Pavle Galić i Filip Crnić (obojici je mentorica Mirjana Ištef) i Rafaela Sikra (mentorica Sanja Sabljak)imali izvrsne nastupe, za višu je razinu izabran monolog učenice Rafaele Sikra.

Među skupnim scenskim nastupima, među tri odabrana rada našla su se dva iz naše škole. Prva je dramsko-scenska igra „Bajka o ribaru i ribici“, a druga lutkarsko-scenka igra „bakausumi@com.“ Pohvale za svoj rad nakon izvrsno prihvaćenih nastupa primili su učenici: Dora Švenda, Filip Fijok, Dominik Pranić, Rafaela Sikra, Kiara Popijač, Klara Škalički, Eva Korlin, Lucija Mikulandra, Lena Kegalj, Sabina Sitek – članovi Dramske grupe i Anđelina Šarić, Mia Pop, Dora Malčić, Lucija Mikulandra, Luka Komljenović i Andrej Tomić – članovi Lutkarske grupe i njihove voditeljice Sanja Sabljak i Nevenka Hrga.

Tako se na kraju pokazalo da učenici I. osnovne škole Bjelovar na ovogodišnjem LiDraNu nisu bili zastupljeni samo najvećim brojem sudionika, već i najvećim brojem onih koji su izabrani za sudjelovanje na županijskoj razini.

Takav nas uspjeh izuzetno raduje, ali još više veseli što se toliko učenika u našoj školi zanima za pisanje i glumu – velika je radost raditi s djecom koja otkrivaju svoje talente i prelaze granice onoga što su mislili da mogu.

Sretno svima dalje!

Voditeljica ŠSV-a Hrvatskog jezika i kulturno-umjetničke skupine nastavnih predmeta: Sanja Sabljak, prof. savjetnik