Pregled i prijave za upis u 1. razred
Autor: Martina Supančić, 2. 2. 2024.

Poštovani roditelji,

obveznici upisa u osnovnu školu za školsku 2024./2025. godinu su djeca rođena u razdoblju od 1. travnja 2017. do 31. ožujka 2018. godine i djeca kojoj je u školskoj godini 2023./2024. odgođen upis u prvi razred.

Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece

Školski obveznici obavezno prolaze postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja koji se provodi u školi u koju pripadaju prema mjestu stanovanja. Posljednjih godina za taj pregled roditelji ne dobivaju poziv na kućnu adresu već se termini pregleda mogu pronaći isključivo na web stranici škole. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djece u I. OŠ Bjelovar provodi se u periodu od 8. do 23. travnja, u matičnoj zgradi škole na adresi Željka Sabola 14. Raspored termina pregleda nalazi se u priloženom dokumentu Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djece u I. OŠ u kojemu prema početnim slovima prezimena djeteta pronađete pripadajući termin dolaska u školu. Dijete je potrebno dovesti u predviđenom terminu u pratnji jednog roditelja.

Za dobivanje termina radi pregleda djeteta kod liječnice školske medicine roditelj se prijavljuje putem mrežnih stranica Zavoda za javno zdravstvo, Školska medicina Bjelovar od 11. ožujka 2024.

Prijave za upis

Od ove su godine roditelji obavezni napraviti  prijavu za upis u 1. razred elektroničkim putem, putem Nacionalnog informacijskog sustava preko poveznice https://osnovne.e-upisi.hr do 31. ožujka 2024. U sustav za  elektroničke upise ulazi se preko portala e- Građani.

Prijave za upis djece s utvrđenim teškoćama su otvorene od 1. veljače, a za sve ostale od 22. veljače do 31. ožujka.

Roditelji prijavu za upis trebaju učiniti samostalno putem sustava no oni roditelji koji nemaju vjerodajnice za ulazak u portal  mogu se javiti u školu 25. i 26. ožujka te će to umjesto njih učiniti stručne suradnice škole.

Upis u školu izvan upisnog područja

Roditelji koji dijete žele upisati u našu školu, a ne pripadaju školi prema upisnom području trebaju podnijeti zahtjev Upravnom odjelu za poslove državne uprave (dr. Ante Starčevića 8, Bjelovar, gđa Ana Marinković, soba 92, tel:  043/278-125, mail: ana.marinkovic@bbz.hr), osobno ili mailom na propisanom obrascu Zahtjev za upis u školu drugog upisnog područja koji prilažemo. Napominjemo da se zahtjev više ne podnosi školi kao prijašnjih godina. Utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta obavlja se u školi kojoj dijete pripada prema upisnom području, u predviđenom terminu pregleda.

O cjelokupnom postupku upisa djece u prvi razred možete pročitati u Planu upisa djece u prvi razred osnovne škole za 2024./2025. školsku godinu na području Bjelovarsko – bilogorske županije koji prilažemo.

Za sve dodatne informacije kontaktirajte školsku psihologinju: 043/221-598, e mail: mirela.ilekovic@skole.hr.

NAPOMENA: Zbog naknadno utvrđenog neradnog dana 17.4. došlo je do izmjena u rasporedu utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta te raspored pregleda planiran toga dana sada vrijedi za 24.4. (izmjene su unesene u dolje navedeni obrazac Rasporeda utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta).

OBRASCI

Plan upisa nalazi se na ovoj poveznici: Plan upisa

Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta u I. OŠ Bjelovar nalazi se na ovoj poveznici:Raspored utvrđivanja psihofizičkog stanja djeteta

Zahtjev za upis sa drugog upisnog područja nalazi se na ovoj poveznici: Obrazac za zahtjev za upis u školu s drugog upisnog područja