Stručno usavršavanje učiteljica Sanele Cvančić i Petre Turković na strukturiranim tečajevima u Nicosiji
Autor: Martina Supančić, 2. 5. 2022.

U sklopu školskog Erasmus+ projekta „Our Rule – Healthier ad Greener School“ učiteljice naše škole, Sanela Cvančić i Petra Turković, sudjelovale su na petodnevnom strukturiranom tečaju u organizaciji škole STANDOutEdu u Niocosiji, glavnom gradu Cipra.

Na tečaju „Environmental and Outdoor Education in Non-formal settings“ učiteljica Sanela Cvančić stekla je teorijska i praktična znanja o metodama i organizaciji nastave na otvorenom, o povezanosti ljudi i prirode te načinima kako živjeti održivo i u skladu s prirodom.

Učiteljica Petra Turković proširila je svoja znanja o zdravom načinu života na tečaju „Inspiring Healthy Lifesyle to Young Learners“ na kojem je učila o važnosti zdrave prehrane, redovite tjelesne aktivnosti, ali i ogromnog utjecaja koji na naš život imaju naše emocije i stanje uma.

S obzirom na ideju koju tečajevi promiču (život i u učenje u prirodi i u skladu s prirodom) gotovo sve aktivnosti su provedene na otvorenom pa su učiteljice imale priliku posjetiti Linear Park of Pedieos, šumu Troodos, pitoreskno selo Kakopetria, samoodrživu farmu Riverland te poznatu špilju Cape Greco na jugoistočnom dijelu otoka.

Usvojena znanja i stečene vještine, učiteljice će primjenjivati u svakodnevnom radu s učenicima u redovnoj nastavi, izvannastavnim aktivnostima te Volonterskom klubu naše škole.

Učiteljice Petra Turković i Sanela Cvančić