« Svibanj 2024 »

I. osnovna škola Bjelovar - domaćin 27. smotre zborova osnovnih škola Bjelovarsko-bilogorske županije za 65. glazbene svečanosti hrvatske mladeži
Autor: Martina Supančić, 6. 4. 2022.

U ponedjeljak, 4. travnja 2022. godine I. osnovna škola Bjelovar bila je domaćin   27. smotre zborova osnovnih škola Bjelovarsko-bilogorske županije za 65. glazbene svečanosti hrvatske mladeži. Zbog pandemije Covid-19 i epidemioloških mjera protekle dvije godine nije se održala županijska smotre te nam je neizmjerno drago da se ovaj događaj napokon mogao organizirati. Iz istih razloga ovogodišnja smotra bila je nešto skromnija, ali se nadamo da će se od iduće godine smotra ponovno moći održati kao u predepidemijska vremena.

Na 27. smotri zborova osnovnih škola Bjelovarsko-bilogorske županije nastupila su dva zbora u A kategoriji – zbor III. osnovne škole Bjelovar pod vodstvom profesorice Slavice Dvoraček te zbor osnovne škole Čazma po vodstvom profesorice Nikoline Brajković Draguljić. Profesorica Svetlana Relić bila je korepetitorica za oba zbora. Natjecateljski dio smotre održao su u Domu kulture pred Prosudbenim povjerenstvom koje su činili profesorica Dada Ruža, predsjednica povjerenstva te članovi Ivana Matkov, mag. mus i Ivan Mihajlović, prof.

Program je vodio Karlo Rajič, a himnu Republike Hrvatske pjevala je Stella Adamović.

Nakon natjecateljskog dijela, Okrugli stol održao se u knjižnici I. osnovne škole Bjelovar. Prosudbeno povjerenstvo čestitalo je zborovima i njihovim voditeljicama na nastupu te pohvalilo njihov rad u doista teškim uvjetima za rad zborova, kakvi su bili u protekle dvije godine. Zborovi će kroz nekoliko dana znati hoće li biti pozvani na Državnu smotru koja se održava u Varaždinu.

Učiteljica Danica Barišić