UNESCO Associated Schools Network - ASPnet - Mreža udruženih škola je mreža pokrenuta 1953. godine s ciljem promicanja načela UNESCO-a, unaprjeđivanja mira i međunarodne suradnje promicanjem obrazovanja, znanosti i kulture u školama. ASPnet povezuje obrazovne institucije diljem svijeta te u 182 zemlje okuplja više od 11.500 škola članica koje djeluju na potpori međunarodnom razumijevanju, miru, interkulturalnom dijalogu, održivom razvoju i kvalitetnom obrazovanju u praksi. Ova mreža škola pokretač je inovacija i kvalitete u obrazovanju s posebnim naglaskom na postizanje obrazovnih ciljeva  o Globalnome građanskom obrazovanju i Obrazovanju za održivi razvoj, a djeluje na međunarodnoj i nacionalnoj razini.

Školske koordinatorice za UNESCO ASPnet:

Danica Barišić i Martina Supančić

Happy Birthday, Beethoven!

Autor: Danica Barišić, 12. 11. 2020.

Tijekom cijele 2020. godine međunarodnim eTwinning projektom Happy Birthday, Beethoven! pridružili smo se mnogim europskim školama i kulturnim ustanovama koje obilježavaju 250 godina od rođenja velikog skladatelja Ludwiga van Beethovena. Kroz niz projektnih aktivnosti učenici su na različite načine upoznavali Beethovenovu glazbu te istraživali o njegovom životu i radu. Kroz svoj kreativan i istraživački rad učenici su se ponajviše bavili Beethovenovom 9. simfonijom u d-molu, prvim glazbenim djelom koje se našlo na UNESCO-von popisu svjetske kulturne baštine baštine.

Naši učenici svojim projektnim partnerima predstavili su se i sviranjem Ode radosti na boomwhackersima.

Klikom na fotografiju možete pogledati video!