Slavlje Svetog Martina u Nijemaca

Autor: Nataša Ljubić Klemše, 21. 11. 2012.

Danas je naša asistentica Henrike učenicima 2.c i 2.a odjela pokazala i predstavila običaje slavlja Svetog Martina kojeg u Njemačkoj posebno slave i štuju djeca. S učenicima  je održala sat kulture!

Na dan Svetog Martina Nijemci se prisjećaju Martina od Toursa.

Asistentica Henrike na njemačkom je jeziku čitala učenicima legendu o rimskom vojniku Martinu koji je svojom plemenitošću, milosrđem i nesebičnošću spasio život jednom proscu. Učiteljica Nataša je učenicima 2.c čitala priču na hrvatskom jeziku.

Tom se slavlju posebno vesele djeca koja za tu prigodu izrađuju raznovrsne lampione. Jedan je pripremila i asistentice Henrike i uz svjetlost svijeće iz njega čitala legendu.

Upravo kako je to u legendi učinio Martin od Toursa, kada je svoj kaput mačem prerezao na pola i polovicu dao proscu kako se ne bi smrznuo.

Na kraju sata učenici su kroz igru s asistenticom ponovili što su naučili prethodne satove.

« Srpanj 2021 »