Grad Bjelovar i Republika Hrvatska predstavljeni europskim prijateljima
Autor: Ivana Pleskalt, 28. 1. 2018.

Učenici 3. r. PŠ Nove Plavnice i PŠ Klokočevac  predstavili su svoj grad i državu eTwinning prijateljima u međunarodnom projektu "Magic English" čije su autorice učiteljice engleskoga jezika mr. Ivana Pleskalt i učiteljica Nida Demir iz Turske.  Projekt je počeo u listopadu i traje do kraja nastavne godine. Osim provedenih aktivnosti vezanih uz temu  "Countries and nationalities", planirane su brojne aktivnosti vezane uz teme "Likes and dislikes" i "Abilities",  uporaba različitih web 2.0 alata i stjecanje jezičnih kompetencija na zabavan i poticajan način. Učenici u turskom gradu Gaziantep s veseljem su čitali pisma i čestitke naših učenika na engleskom jeziku te upoznali  kulturu, običaje, grad Bjelovar i Republiku Hrvatsku.  Naši školarci također su primili paket svojih europskih prijatelja i učili o njihovoj kulturi. Tako su provedene aktivnosti građanskog odgoja.