preskoči na sadržaj

I. osnovna škola Bjelovar

Login
Korisni linkovi
Lista linkova je prazna

e-Dnevnik za nastavnike

    e-Dnevnik za učenike

 

 


 

eTwinning i Erasmus+

 

Tražilica
Kalendar
« Travanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
Prikazani događaji

Oglasna ploča

POVEZNICE NA WEB STRANICE:

 

 

 

 

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+ namijenjena međunarodnoj suradnji i usavršavanju odgojno-obrazovnih djelatnika od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Ona služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

 

Od 2022. godine eTwinningova zajednica djeluje unutar Europske platforme za školsko obrazovanje (eng. European School Education Platform, u daljnjem tekstu: Platforma).

 

Europska platforma za školsko obrazovanje, koja je pokrenuta 2022., okupljalište je cjelokupnog školskog osoblja (od ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja do osnovnoškolskog i srednjoškolskog obrazovanja, uključujući početno strukovno obrazovanje i osposobljavanje), istraživača, donositelja politika i ostalih dionika u području školskog obrazovanja. Riječ je o jedinstvenoj platformi koja objedinjava prijašnje platforme i usluge eTwinninga, School Education Gatewaya i Teacher Academyja. Od 2022. godine eTwinningova zajednica smještena je unutar Platforme. Taj je dio dostupan samo odgojno-obrazovnim djelatnicima koje su potvrdile nacionalne organizacije za potporu. eTwinning je od svojeg pokretanja 2005. narastao od lokalne inicijative u aktivnu školsku zajednicu koja uključuje više od 1 053 000 školskih zaposlenika koji rade u više od 233 000 škola u više od 40 država. eTwinning pruža sigurnu digitalnu platformu na kojoj učitelji mogu sudjelovati u raznim aktivnostima, od oblikovanja i provedbe europskih suradničkih projekata do umrežavanja, te od sudjelovanja u virtualnim skupinama do stručnog usavršavanja i uzajamnog učenja. S pomoću svoje platforme, koja je dostupna na više od 30 jezika, eTwinning učiteljima pruža niz resursa i prilika za učenje. Ti su resursi usmjereni na teme poput koristi sudjelovanja u eTwinningu, vještina 21. stoljeća, upotrebe IKT-a u obrazovanju i projektnih kompleta za inspiraciju i vodstvo. Platforma i eTwinningova zajednica financiraju se iz europskog programa Erasmus+ za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Riječ je o inicijativama Glavne uprave za obrazovanje, mlade, sport i kulturu Europske komisije. Platformom upravljaju European Schoolnet (koji pruža koordinaciju, sadržaj i usluge) i Tremend Software Consulting SRL (koji pruža tehničku infrastrukturu) na temelju ugovora o uslugama s Europskom izvršnom agencijom za obrazovanje i kulturu (EACEA). eTwinningova zajednica postoji i zahvaljujući potpori nacionalnih organizacija za potporu koje se financiraju iz programa Erasmus+ na temelju sporazuma o dodjeli bespovratnih sredstava sklopljenih s Europskom izvršnom agencijom za obrazovanje i kulturu te podupirućih partnera.

 

Vijesti i novosti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Happy Birthday, Beethoven!
Autor: Danica Barišić, 13. 3. 2020.

Od početka ove kalendarske godine u okviru predmeta Glazbene kulture te izvannastavnih aktivnosti Pjevački zbor i eTwinning učenici su uključeni u novi eTwinning projekt Happy Birthday, Beethoven! Uključivanjem u ovaj projekt pridružujemo se mnogim osnovnim i glazbenim školama te kulturnim ustanovama diljem Europe koje ulazak u 2020. godinu započinju proslavom 250. rođendana skladatelja Ludwiga van Beethovena. Neki od ciljeva projekta su pomoći djeci da dožive ljubav prema klasičnoj glazbi, razviti IKT, jezične i komunikacijske vještine, istražiti život i djelo skladatelja L. van Beethovena, aktivno se baviti glazbom te razumjeti Beethovenovu poruku prijateljstva, mira, radosti i jednakosti među svim ljudima.

Do sada su se učenici na TwinSpaceu predstavili projektnim partnerima iz Hrvatske u Našicama i Opuzenu te projektnim partnerima iz Portugala, Albanije, Italije, Bosne i Hercegovine, Turske, Poljske, Sjeverne Makedonije, Španjolske i Gruzije. Realizirane su i prve projektne aktivnosti: izrada prijedloga i glasanje za logo projekta te izrada i rješavanje  obrazovnih digitalnih igara pomoću kojih učenici uče i ponavljaju nastavne sadržaje Glazbene kulture. U projektu smo također predstavili nastup pjevačkog zbora naše škole koji je 11. ožujka nastupio na Susretu đaka glazbenjaka u Svetom Ivanu Žabno, gdje je izveo Odu radosti Ludwiga van Beethovena.






[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju