> eTwinning

Happy Birthday, Beethoven!

Autor: Danica Barišić, 13. 3. 2020.

Od početka ove kalendarske godine u okviru predmeta Glazbene kulture te izvannastavnih aktivnosti Pjevački zbor i eTwinning učenici su uključeni u novi eTwinning projekt Happy Birthday, Beethoven! Uključivanjem u ovaj projekt pridružujemo se mnogim osnovnim i glazbenim školama te kulturnim ustanovama diljem Europe koje ulazak u 2020. godinu započinju proslavom 250. rođendana skladatelja Ludwiga van Beethovena. Neki od ciljeva projekta su pomoći djeci da dožive ljubav prema klasičnoj glazbi, razviti IKT, jezične i komunikacijske vještine, istražiti život i djelo skladatelja L. van Beethovena, aktivno se baviti glazbom te razumjeti Beethovenovu poruku prijateljstva, mira, radosti i jednakosti među svim ljudima.

Do sada su se učenici na TwinSpaceu predstavili projektnim partnerima iz Hrvatske u Našicama i Opuzenu te projektnim partnerima iz Portugala, Albanije, Italije, Bosne i Hercegovine, Turske, Poljske, Sjeverne Makedonije, Španjolske i Gruzije. Realizirane su i prve projektne aktivnosti: izrada prijedloga i glasanje za logo projekta te izrada i rješavanje  obrazovnih digitalnih igara pomoću kojih učenici uče i ponavljaju nastavne sadržaje Glazbene kulture. U projektu smo također predstavili nastup pjevačkog zbora naše škole koji je 11. ožujka nastupio na Susretu đaka glazbenjaka u Svetom Ivanu Žabno, gdje je izveo Odu radosti Ludwiga van Beethovena.