« Ožujak 2024 »

Ugošćivanje Comenius asistenata

Ustanova domaćin koja ugošćuje Comenius asistenta može biti vrtić, osnovna ili srednja škola. Ugošćivanjem Comenius asistenta ustanova domaćin obogaćuje rad u svojoj ustanovi na sljedeće načine:

• uvođenjem europske dimenzije u svoju ustanovu
  • uvođenjem tzv. dvojezične nastavne metode (Content and Language Integrated Learning)
  • motiviranjem učenika na učenje stranih jezika i povećavanjem ponude stranih jezika u svojoj školi
  • uvođenjem europskih projekata (npr. Comenius školska partnerstva)
  • pomaganjem učenicima s teškoćama u razvoju

Ustanova domaćin određuje nastavnika - mentora koji pomaže Comenius asistentu i prati njegov rad. Tijekom svog boravka Comenius asistent pomaže u nastavi i ostalim aktivnostima škole 12 do 16 sati tjedno, ali ne smije raditi kao nastavnik. Ustanova domaćin je dužna pomoći Comenius asistentu pronaći smještaj. Asistent može raditi u najviše tri škole, ali jedna od tih škola preuzima odgovornost za organizaciju i provedbu cijele aktivnosti. Asistent može boraviti u školi od 13 do 45 tjedana.

Na stručnu praksu u ustanovu domaćin može biti primljen

• student nastavnog usmjerenja
  • nastavnik bez radnog iskustva

Financiranje

Ustanova domaćin ne dobiva financijsku potporu za ugošćivanje Comenius asistenta budući da Comenius asistent dobiva financijsku potporu za troškove puta, smještaja, hrane, osiguranja i pripreme od svoje matične nacionalne agencije.

Comenius Assistantships for student teachers

Grants enable future teachers to spend 3 to 10 months in a school abroad and to assist in teaching. This gives the future teacher the opportunity to enhance their knowledge of other European languages, countries and school education systems and to improve their teaching skills. It also helps to improve language skills of pupils at the host school and can increase both their motivation to learn languages and their interest in the assistant's country and culture.

This action is managed with the help of National Agencies.

(preuzeto sa stranica Agencije za mobilnost i projekte EU)

Comenius asistentica

U razdoblju od 1. listopada 2012. godine do 22. veljače 2013. godine u našoj će školi boraviti Comenius asistentica Henrike Ripke iz Njemačke.

Mentorica asistentice je mr. Nataša Ljubić Klemše, učiteljica savjetnica.

O provođenju plana i programa obavljanja stručne prakse naše asistentice brinut će stručni Tim za međunarodnu suradnju.

From 1st October 2012 to 22nd February 2013 in our school will assist Comenius assistant Henrike Ripke from Germany.

Assistant mentor is mr. Nataša Ljubić Klemše, teacher counselor.

The implementation of the plan and a training program our assistant will take care our expert team of international cooperation.

Vijesti i novosti
Njemački božićni tjedan u 2.c
Autor: Nataša Ljubić Klemše, 22. 12. 2012.

Naša je Comenius asistentica Henrike protekli tjedan s učenicima 2.c odjela realizirala njemački božićni projekt.

Od petka 14. prosinca 2012. do petka 21. prosinca 2012. i nastupa učenika 2.c na školskoj božićnoj proredbi "Veselje ti navješćujem" s pjesmom Kling Glöckchen svaki je dan bio pomno isplaniran.

Sve detalje pogledajte i pročitajte na stranicama 2.c odjela i u izborniku Comenius asistentica