« Ožujak 2024 »

KNJIŽNICA I. OŠ BJELOVAR

U Školskoj spomenici I. osnovne škole knjižnica se prvi puta spominje 1868. godine. "...Učiteljska knjižnica utemeljena je od ukupnog učiteljstva bivše varaždinske krajine, tj. križevačke i gjurgjevačke pukovnije te grada Ivanića i Belovara. Sastojala se od 158 knjiga te 26 komada školskih časopisa."

Danas je knjižnica prostor u kojem se održavaju književni susreti, postavljaju izložbe, održavaju projekcije filmova, pišu zadaće, igraju društvene igre, izrađuju plakati i seminarski radovi, održavaju radionice...

Knjižni fond je računalno obrađen programom METEL WIN, a sastoji se  od oko 8000 svezaka smještenih u slobodnom pristupu. Knjige su složene po stručnom razmještaju: učenički fond prema dobnoj klasifikaciji, a učiteljski prema UDK. Knjižnica je opremljena sa sedam računala, TV-om, videom, DVD playerom i glazbenom linijom. Knjižnica posjeduje i 10 naslova periodike. Neknjižnu građu čine video DVD diskovi te društvene igre.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

RADNI DAN SATI
PONEDJELJAK - PETAK 8.00 - 14.00

E-KATALOG KNJIŽNICE I. OŠ

Želiš li pretražiti katalog, klikni na sličicu:

Besplatne lektire

Na ovim stranicama nalaze se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, i besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 300 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali.

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega možete dobiti u tajništvu škole.

Klikom na link otvara se stranica. Prijavite se i uživajte u brojnim sadržajima!

KNJIŽNA I NEKNJIŽNA GRAĐA

BILTENI NOVITETA U KNJIŽNICI

Priloženi dokumenti:
IGRE U SKOLSKOJ KNJIZNICI.doc

Vijesti i novosti
Prijavi se na natjecanje "ČITANJEM DO ZVIJEZDA"
Autor: Danica Popilovski Topalović, 17. 10. 2014.

Prijavi se za natjecanje u znanju i kreativnosti:

"ČITANJEM DO ZVIJEZDA"

za učenike 5. - 8. razreda osnovnih škola smiley

Natjecanje se sastoji od dva dijela:

1. Kviz znanja
  2. Prezentacija plakata

Za sudjelovanje u Kvizu znanja natjecatelji trebaju pročitati sljedeće naslove:

1. Ivana Guljašević: Moja slavna prijateljica,

2. Milena Mandić: Pokajnik

3. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

Tema ovogodišnjeg natjecanja bit će "Prijateljstvo“ vezano uz glavnu knjigu natjecanja Ivane Guljašević „Moja slavna prijateljica“.

Knjige, kao i prijatelji, trebaju biti malobrojni i dobro odabrani. Poput prijatelja, trebamo im se uvijek iznova vraćati, a one nas, poput vjernih prijatelja, nikada neće iznevjeriti, nikada prestati voditi. (Charles Caleb Colton)

PREZENTACIJA PLAKATA:

Plakat je individualni rad jednog učenika. U ovom dijelu natjecanja može sudjelovati svaki zainteresirani učenik bez obzira na to sudjeluje li u kvizu ili ne.

1.     Vrsta plakata: propagandni (potaknuti na čitanje zadane knjige)

Zainteresirani učenici trebaju se prijaviti svojim učiteljicama hrvatskoga jezika koje će sve učenike za natjecanje prijaviti  knjižničarki do 1. 11. 2014. godine.

Naslove potrebne za pripremu kviza znanja učenici mogu posuditi u školskoj knjižnici.

Sve dodatne informacije možete dobiti od knjižničarke i pročitati u dokumentu u prilogu!

Priloženi dokumenti:
obavijest.doc (90.00 KB)