Vijesti i novosti
Prvašići postali članovi školske knjižnice
Autor: Danica Popilovski Topalović, 10. 12. 2012.

Što je knjižnica? Što se u knjižnici smije, a što ne smije raditi? Kako posuditi i vratiti knjigu?

Na ta i mnoga druga pitanja odgovore su dobili učenici 1. a i b razreda koji su danas posjetili školsku knjižnicu sa svojim učiteljicama i postali članovi naše školske knjižnice.

U svijet mašte, bajki i priča uveli su nas naši mali lutkari 2. a razreda i njihova učiteljica Nena Hrga koji su nam izveli lutkarsku igru „Jesenska priča“.

Nakon što su saznali kako nastaju priče, tko ih piše, ilustrira, objavljuje, svi novi članovi dobili su svoje članske iskaznice i posudili svoju prvu slikovnicu.

Prvašići su obećali da će knjige čuvati i da će, čim pročitaju slikovnicu koju su posudili, ponovo doći u knjižnicu!