Vijesti i novosti
KNJIŽEVNI SUSRET
Autor: Danica Popilovski Topalović, 26. 10. 2012.

Sudjelovali smo na književnom susretu sa spisateljicom Jasminkom Tihi-Stepanić

Povodom Mjeseca hrvatske knjige učenici naše škole, članovi Čitalačkog kluba,  novinari, knjižničari i učenici koji su se prijavili na kviz znanja „Čitanjem do zvijezda“ u pratnji učiteljice Jasne Kalem i knjižničarke Danice Popilovski prisustvovali su književnom susretu u Narodnoj knjižnici „Petar Preradović“ na kojem se predstavila književnica Jasminka Tihi-Stepanić.

Profesorica hrvatskog jezika i književnosti predstavila nam je svoju prvu samostalnu knjigu „Imaš fejs?“ koja je ove godine osvojila nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji dječji roman.

Roman „Imaš fejs?“ problematizira sveprisutnost Facebooka u životu mladih te govori i o prvim ljubavima, prijateljstvu, medijskom senzacionalizmu, obiteljskim odnosima i svemu što brine mlade.

Prema ovom romanu napisana je i radio drama koja se izvodi na programu Hrvatskoga radija, a spisateljica nam je najavila i izlaženje njene druge knjige.