Vijesti i novosti
Predstavnici Državne uprave za zaštitu i spašavanje, Područnog ureda za zaštitu i spašavanje Bjelovar održali edukaciju iz područja sustava civilne zaštite
Autor: Danica Popilovski Topalović, 1. 12. 2016.

Danas su u školskoj knjižnici učenici 2. a i 2. b razreda sa svojim učiteljicama sudjelovali u zanimljivom predavanju, prezentaciji i pokaznoj vježbi predstavnika Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

Cilj Nacionalne edukacije djece u području sustava civilne zaštite je upoznati učenike s osnovnim načinima ponašanja u izvanrednim situacijama (elementarne nepogode, požar..) te  predstaviti službe zaštite i spašavanja (vatrogasci, policija, hitna medicinska pomoć, hrvatska gorska služba spašavanja) kao i upoznati učenike s jedinstvenim europskim brojem za hitne službe 112.

Jedan je učenik u svrhu vježbe  i stvarno nazvao broj 112 i ozbiljno sudjelovao u razgovoru prijave požara.
Učenici su imali priliku i razgledati opremu koju su predstavnici vatrogasaca i policije ponijeli u školu.
Predavači nisu stigli odgovoriti na sva pitanja kojima su ih učenici obasuli. Sat je protekao prebrzo i nadamo se da će im ostati u sjećanju te da će se znati snaći u nepredviđenim situacijama.