Vijesti i novosti
Sudjelovali smo na književnom susretu sa Snježanom Babić-Višnjić
Autor: Danica Popilovski Topalović, 10. 11. 2016.

9. 11. 2016. godine učenici naše škole sudjelovali su na književnom susretu s književnicom i novinarkom Snježanom Babić-Višnjić na Dječjem odjelu knjižnice Petar Preradović.

Književnica nam je predstavila sve svoje romane za djecu i mlade: "Upomoć, mama se smanjila" , "Janko među dinićima", "Andautonac", "Mali krapinski pračovjek Babu" koji je 2012. osvojio nagradu Mato Lovrak, "Kika i tajna uklete kuće", „Puhni u jedra“.

Najviše vremena razgovarali smo o romanu "Krugovi na vodi" koji je osvojio nagradu „Grigor Vitez“ za najbolji roman za djecu u 2015. godini. Roman govori o ljubavi i prijateljstvu koje ne poznaje granice – ni vremenske ni prostorne pa spaja djevojčicu Janu čija je majka proglašena vješticom davne 1753. godine i običnog dječaka koji se dosađuje pred kompjuterom.  Književnica nam je govorila i koje je teškoće imala pišući ovaj roman te zašto izabire povijesne teme.

Vrijeme je proletjelo pa je voditeljica susreta, knjižničarka Tatjana Petrec, zahvalila u ime svih književnici na ugodnom druženju i napomenula da se sve navedene knjige mogu posuditi u školskim knjižnicama ili na Dječjem odjelu gradske knjižnice.