Vijesti i novosti
Noć knjige 2016.
Autor: Danica Popilovski Topalović, 25. 4. 2016.

Noć knjige 2016.

U petak 22. travnja na Dan hrvatske knjige priključili smo se manifestaciji Noć knjige kojom se obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava i u školskoj knjižnici proveli kviz „Sve naše lektire i kako ih pronaći“.

Pet ekipa učenika osmih razreda natjecalo se u kvizu i kroz sedamdesetak pitanja prisjetili se djela koja su čitali od prvog razreda. Trebalo se sjetiti kako se zvao Hlapićev pas, kako nazivaju Ivanu Brlić Mažuranić, koju nagradu je za svoj rad primio Ernest Hemingway te znati što je referentna zbirka, UDK, signatura…

Najuspješnije su bile učenice  8. d razreda u sastavu Patricija Brčin, Barbara Cetin, Anika Grgić i Nika Posavac koje su osvojile 1. mjesto.

Ekipa 8. razreda PŠ Ciglena (Fran Golek, Mario Lalić, Luka Matić i Kristijan odorčić) pratila ih je u stopu i osvojila 2. mjesto.

Treće mjesto su podijelile ekipe 8. a (Matea Herman, Ivan Juratovac, Lorena Marušić, Hana Vinković) i 8. c razreda (Antonio Klemić, Leonarda Nia Kostelac, Mihaela Mesarov, Karlo Pleskalt).

Četvrto mjesto zauzela je ekipa 8. b razreda (Dino Bajsić, Jasmina Balenović, Mislav Carek, Marta Kolarić).

U veseloj atmosferi proslavili smo Dan hrvatske knjige, a članice žirija, učiteljice Sanja Sabljak, Sanela Derges i knjižničarka Danica Popilovski Topalović, zahvalile su i čestitale svim natjecateljima na igri i veselom druženju.