Vijesti i novosti
Prvašići posudili svoju prvu slikovnicu!
Autor: Danica Popilovski Topalović, 12. 12. 2014.

U srijedu 10. 12. 2014. učenici prvih razreda naše škole posjetili su sa svojim učiteljicama školsku knjižnicu kako bi saznali što je to knjižnica, po čemu se razlikuje od knjižare, tko u njoj radi i kako oni mogu posuditi i vratiti knjige.

Na početku sata u zanimljiv svijet priča i bajki uveli su nas lutkari, učenici 4. a razreda i njihova učiteljica Nena Hrga koji su za nas izveli lutkarsku igru Danonoćnica.

Poslije predstave i razgovora o njoj, saznali su također da ovakvih i sličnih priča u knjižnici ima jako puno i da će ih od danas i oni moći posuditi jer su svi postali članovi školske knjižnice.

Nakon svega što su naučili, svi novi članovi dobili su svoje članske iskaznice i posudili svoju prvu slikovnicu.

Prvašići su obećali da će knjige čuvati i da će, čim pročitaju slikovnicu koju su posudili, ponovo doći u knjižnicu!