Vijesti i novosti
"Noć knjige 2014."
Autor: Danica Popilovski Topalović, 24. 4. 2014.

I naša se škola, školska knjižnica, priključila manifestaciji „Noć knjige 2014.“ kojom se obilježava Svjetski dan knjige i autorskih prava kako bismo podigli svijest naših učenika o važnosti knjige te promovirali čitanje.

Učenici čitalačkog kluba naše škole i njihova voditeljica Jasna Kalem pripremili su niz aktivnosti za učenike trećih razreda.

Okupili smo se u školskoj knjižnici te veće započeli igrom upoznavanja. Svi sudionici su se predstavili imenom i pridjevom na prvo slovo svoga imena. Čitalački klub se predstavio i prezentacijom i pozvao sve učenike da im se pridruže.

Nakon upoznavanja i igrice za opuštanje krenuli smo sa čitanjem priča.

Članovi čitalačkog kluba pročitali su nekoliko bajki, basni i pjesama mlađim učenicima koji su bez riječi slušali i pamtili svaku izgovorenu riječ.

Da je doista bilo tako, uvjerili smo se u kvizu gdje su do samoga kraja sve tri ekipe imale jednak broj bodova. Tek postavljanjem dodatnih pitanja, zalomio se jedan krivi odgovor te smo proglasili pobjednike: 3. a i 3. b razred koji su podijelili 1. mjesto i 3. c koji je osvojio 2. mjesto.

Nakon kviza održali smo radionicu izrade straničnika na kojoj je do izražaja došla kreativnost svih prisutnih.

Na kraju su svi sudionici dobili slatke poklončiće i veseli napustili školu.

Kako su izgledali radovi i kako smo se proveli  pogledajte na fotografijama.