Vijesti i novosti
Nagradni izlet u Zagreb - POSJET SAJMU KNJIGA INTERLIBER
Autor: Danica Popilovski Topalović, 18. 11. 2013.

Učenice koje su pobijedile na školskoj razini natjecanja „Čitanje naglas“ Jana Tolnaj, Petra Kušen, Mia Baričević, Morana Brljak, Magdalena Rajić, Antonija Mikačević i učenica Marta Kolarić, koja je izvučena kao pobjednica naše škole u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi“ posjetili su za nagradu sajam knjiga Interliber u pratnji knjižničarke Danice Popilovski Topalović i učiteljice Mirjane Ištef.

Nakon razgledavanja sajma na kojem smo svi uspjeli pronaći neku knjigu za sebe, prisustvovali smo izvlačenju i dodjeli glavne i utješnih nagrada pobjednicima iz svih knjižnica koje su sudjelovale u kvizu „Pročitaj tri dnevnika i pobijedi“.

Književnice Silvija Šesto Stipaničić i Sanja Polak izvlačile su od tisuću prijavljenih učenika na kviz deset prijava učenika za utješnu nagradu. I naša je Marta izvučena među njima te je za nagradu dobila knjigu. Čestitke Marti koja je od uzbuđenja jedva stigla do pozornice!

Književnice su se nakon svečanosti slikale s našim curama i Sanja Polak ih je pozvala u izložbeni prostor sajma gdje im je potpisala njihov primjerak knjiga omiljene Pauline P.

Pogledali smo i kazališnu predstavu Debela prema istoimenoj knjizi Silvije Šesto Stipaničić kazališta Mala scena iz Zagreba.

Sretni, veseli i puni dojmova u Bjelovar smo se vratili pjevajući!