« March 2024 »
Mo Tu We Th Fr Sa Su

KNJIŽNICA I. OŠ BJELOVAR

U Školskoj spomenici I. osnovne škole knjižnica se prvi puta spominje 1868. godine. "...Učiteljska knjižnica utemeljena je od ukupnog učiteljstva bivše varaždinske krajine, tj. križevačke i gjurgjevačke pukovnije te grada Ivanića i Belovara. Sastojala se od 158 knjiga te 26 komada školskih časopisa."

Danas je knjižnica prostor u kojem se održavaju književni susreti, postavljaju izložbe, održavaju projekcije filmova, pišu zadaće, igraju društvene igre, izrađuju plakati i seminarski radovi, održavaju radionice...

Knjižni fond je računalno obrađen programom METEL WIN, a sastoji se  od oko 8000 svezaka smještenih u slobodnom pristupu. Knjige su složene po stručnom razmještaju: učenički fond prema dobnoj klasifikaciji, a učiteljski prema UDK. Knjižnica je opremljena sa sedam računala, TV-om, videom, DVD playerom i glazbenom linijom. Knjižnica posjeduje i 10 naslova periodike. Neknjižnu građu čine video DVD diskovi te društvene igre.

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

RADNO VRIJEME ŠKOLSKE KNJIŽNICE ZA KORISNIKE

RADNI DAN SATI
PONEDJELJAK - PETAK 8.00 - 14.00

E-KATALOG KNJIŽNICE I. OŠ

Želiš li pretražiti katalog, klikni na sličicu:

Besplatne lektire

Na ovim stranicama nalaze se cjelovita djela hrvatskih i stranih pisaca s popisa obvezne školske lektire, ali i šire, i besplatno su dostupna učenicima i studentima, te njihovim nastavnicima i profesorima. Već je postavljeno oko 300 knjiga, te obilje multimedijskih sadržaja, kao što su zvučni zapisi i video materijali.

Projekt eLektire je nastao na inicijativu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, a realiziraju ga CARNet i Bulaja naklada.

Za pristup sadržaju morate se prijaviti svojim AAI@EduHR elektroničkim identitetom, kojega možete dobiti u tajništvu škole.

Klikom na link otvara se stranica. Prijavite se i uživajte u brojnim sadržajima!

KNJIŽNA I NEKNJIŽNA GRAĐA

BILTENI NOVITETA U KNJIŽNICI