PUTOVIMA BJELOVARSKIH BRANITELJA
Autor: Tatjana Landsman, 22. 10. 2012.

U organizaciji Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskoga rata Bjelovar u petak,19.10.2012.godine učenici šestih razreda matične i PŠ Ciglena krenuli su Putovima bjelovarskih branitelja.

Prije odlaska pozdravila ih je dogradonačelnica grada Bjelovara Đurđica Ištef Benšić i predsjednik udruge gospodin Stipan Sabljić koji je za školsku knjižnicu poklonio desetak knjiga  „Sanitetska služba 105. brigade HV-a“. Učenici su sa svojim učiteljima Doris Banušić,Nikolom Kovačekom,Jelenom Halgaš,Željkom Šunjić i Draženkom Janin posjetili Grubišno Polje, Rakov Potok,Ivanovo Selo, Bastajske Brđane,Kusonje i Pakrac gdje su ih dočekali predstavnici gradskih i općinskih vlasti.

S dostojanstvom i ozbiljnošću zapalili su svijeće na spomen obilježjima i upoznali se s bolnim događajima iz naše bliske povijesti.

Ovaj projekt Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata je posebno vrijedan tim više što mu je cilj da se ne zaborave mjesta tragedije naših očeva,braće i sinova  koji su dali živote u borbi za stvaranjem Hrvatske države.

Više u  Foto-galeriji.

PUTOVIMA BJELOVARSKIH BRANITELJA
Autor: Tatjana Landsman, 22. 10. 2012.

Više u  Foto-galeriji.