DAN EUROPSKIH JEZIKA
Autor: Ivana Popilovski, 27. 9. 2010.

U I. osnovnoj školi Bjelovar obilježen je Dan europskih jezika u sklopu timskog projekta nastave stranih jezika.

Ove će  školske godine Nacionalni centar za vanjsko vredovnje u našoj školi provesti program

ESLC - European Survey on Language Competences

Europsko istraživanje jezičnih kompetencija.

TIMSKI PROJEKT

Dan europskih jezika

Ostvarivanje projekta – 20.- 27. rujna u svim razrednim odjelima centralne i područnih škola na satovima engleskog i njemačkog jezika

Prezentacija aktivnosti: 27. rujna u centralnoj školi i PŠ Ciglena

Nositeljice aktivnosti od 1. do 4. razreda:

učiteljice engleskog jezika - Martina Supančić (centralna škola), Martina Salajster (PŠ Nove Plavnice, PŠ Ciglena), Helena Gustović Ljubić (centralna škola, PŠ Klokočevac), Petra Đorđevski (centralna škola, PŠ Tomaš, PŠ Kokinac), Ivana Pleskalt (PŠ Nove Plavnice), učiteljica njemačkog jezika - Kornelija Pinter (centralna škola, PŠ Nove Plavnice)

Nositeljice aktivnosti od 5. do 8. razreda:

učiteljice engleskog jezika - Suzana Ivanček (centralna škola), Martina Supančić (centralna škola), Petra Đorđevski (centralna škola), Ivana Pleskalt (centralna škola), Martina Salajster (PŠ Ciglena), učiteljice njemačkog jezika - Doris Banušić (centralna škola) i Kornelija Pinter (centralna škola, PŠ Ciglena)

Način ostvarivanja projekta:

prigodni razgovor, igra balonima u boji s napisanim riječima na stranim jezicima i pozdravima (od 1. do 4. r. u centralnoj i svim područnim školama)

izrada postera s pozdravima na europskim jezicima i podacima o Danu europskih jezika

(5. i 6. r. u centralnoj školi i od 5. do 8. r. u PŠ Ciglena)

izrada kartica s osnovnim geografskim podacima o europskim državama i postera s izrazima na za sandwich – men oglašavanje, uređenje štanda na hodniku i prezentacija aktivnosti (7. i 8. r. centralne škole)

Idejna začetnica i organizatorica projekta:

mr. odgojnih znanosti  Ivana Pleskalt

DAN EUROPSKIH JEZIKA
Autor: Ivana Popilovski, 27. 9. 2010.

ESLC - European Survey on Language Competences

Europsko istraživanje jezičnih kompetencija.

TIMSKI PROJEKT

Dan europskih jezika

Prezentacija aktivnosti: 27. rujna u centralnoj školi i PŠ Ciglena

Nositeljice aktivnosti od 1. do 4. razreda:

Nositeljice aktivnosti od 5. do 8. razreda:

Način ostvarivanja projekta:

(5. i 6. r. u centralnoj školi i od 5. do 8. r. u PŠ Ciglena)

Idejna začetnica i organizatorica projekta:

mr. odgojnih znanosti  Ivana Pleskalt