« Ožujak 2024 »

ZELENI KORAK - poziv na akciju prikupljanja starog papira i plastičnih vrećica
Autor: Tatjana Landsman, 30. 3. 2012.

Pozivamo vas da se uključite u akciju DM Zeleni korak i UNIJAPAPIR Zagreb povodom UN-ove međunarodne godine energetske učinkovitosti .

Pozivamo vas da se uključite u akciju DM Zeleni korak i  UNIJAPAPIR Zagreb povodom UN-ove međunarodne godine energetske učinkovitosti te u sklopu svih događanja u obilježavanju Dana planeta Zemlje, Dana zaštite prirode i Dana očuvanja okoliša, a pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa u kojoj će sudjelovati i naša škola.

Vaš zadatak je prikupiti što više starog papira i plastičnih vrećica.
Natjecanje se provodi po razredima unutar škole i između škola na nivou cijele Republike Hrvatske.

Akciju ćemo provoditi do 25.5.2012. godine svakoga utorka 5. školski sat. Papir i PVC vrećice koje donesete bit će odložene u atomsko sklonište škole razvrstani prema razredima koji će se uključiti u ovu akciju. Razrednici trebaju biti prisutni kod preuzimanja prikupljenog papira i PVC vrećica.

Vaganje i odvoz prikupljenog materijala bit će od 25.4. – 5.5.2012. od strane UNIJAPAPIR Zagreb.

DM green city projekt nagradit će:

-    5 najuspješnijih škola RH uređajem „Krijesnica“ koji štedi električnu energiju i osigurava osvjetljenje najsličnije sunčevom svjetlu
Skulpturom akademskog umjetnika Ive Gašparića
Platit će prikupljene PVC vrećice i stari  papir 250kn po toni papira
-    5 najuspješnijih razrednih odjela bit će nagrađeni dm green city paketima
jednodnevnih izleta u Hrvatskoj
Gostovanje predstavnika razrednih odjela na dodjeli nagrada

Novac koji će škola dobiti za prikupljeni stari papir i PVC vrećice bit će utrošen za izgradnju terarija u zatvorenom dijelu naše škole (iza kapelice).

Nositelji provođenja ove akcije su  Mali ekolozi MŠ

Priloženi dokumenti:
LETAK_prikupljanje_papira_i_pvc_vrecica.docx (18.53 KB)

ZELENI KORAK - poziv na akciju prikupljanja starog papira i plastičnih vrećica
Autor: Tatjana Landsman, 30. 3. 2012.

Vaš zadatak je prikupiti što više starog papira i plastičnih vrećica.

DM green city projekt nagradit će:

Skulpturom akademskog umjetnika Ive Gašparića
Platit će prikupljene PVC vrećice i stari  papir 250kn po toni papira