Ovaj mjesec: 1952

PROJEKTNI DAN "STVARAONICA"
Autor: Tatjana Landsman, 17. 3. 2012.

Učenici matične i područnih škola pokazali svoju kreativnost i originalnost.

U petak,16.3.2012. godine u našoj školi održan je projektni dan "STVARAONICA". Već sam naziv projekta naslućuje da su nositelji bili učitelji  predmeta glazbene,likovne,tehničke i tjelesno-zdravstvene kulture. Učenici su višesatnim radom u radionicama naučili graditi građevine, izrađivati glazbene instrumente i umjetničke instalacije, krojiti i šivati, naučili su šegrtovati,..

Mašti i originalnosti nije bilo kraja. Dan je bio prekratak za otkrivanje vlastitih  sposobnosti koje su toga dana došle do izražaja,a koje će učenicima ubuduće u  životu itekako trebati. Posebnu pažnju učenika privukli su  standardni plesovi pod vodstvom stručnog trenera plesa koji ih je učio engleskom i bečkom valceru, slowfoxu, a nije izostao ni moderni hip-hop ples. U  PŠ Ciglena učenici su naučili korake hrvatskih narodnih plesova i popularne zumbe. Predstavljen je čak i jedan  mjuzikl, a nisu izostali i reperi i guslari.

Na okruglom stolu nakon uspješno odrađenih radionica učitelji su predstavili raskoš uradaka vrijednih ruku naših učenika: tradicionalne pisanice i košarice, torbice, natikače, šešire, haljine, origami cvjetove, lutke, svječnjake, dvorce, poslovne tornjeve, pavilione, oslikavali su se zidovi školskog prostora, ozvučile pjesme, zaigrale note,  izmišljale nove igre.

Stvaraonicu naših učenika i učitelja  uistinu je trebalo doživjeti. Njihova zadovoljna lica i evaluacijski listići dali su zaključiti da takvih projekata treba i nadalje.

Zahvaljujemo svim gostima koji su se odazvali u matičnoj i područnim školama  i svojim stručnim znanjem pomogli u realizaciji projekta.

Više o projektnom danu "Stvaraonica"  pogledajte u našoj  Foto galeriji.

PROJEKTNI DAN "STVARAONICA"
Autor: Tatjana Landsman, 17. 3. 2012.

Učenici matične i područnih škola pokazali svoju kreativnost i originalnost.

Više o projektnom danu "Stvaraonica"  pogledajte u našoj  Foto galeriji.