« Srpanj 2024 »

Dan i noć na PMF-u
Autor: Maja Puc, 14. 5. 2024.

U petak, 10. svibnja 2024. učenici sedmih i osmih razreda su doživjeli uzbudljivo iskustvo, sudjelujući na terenskoj nastavi i manifestaciji "Dan i noć na PMF-u". Ovogodišnja tema manifestacije bila je "toplina", a naši učenici su imali priliku istražiti je kroz različite interaktivne aktivnosti na Odsjecima Fizike, Biologije te Kemijskog odsjeka PMF-a.

Posjetom Odsjeku Fizike, učenici su se upustili u svijet fizike topline kroz zanimljive eksperimente i demonstracije.

Na Odsjeku Biologije, proširili su svoje znanje o biološkim procesima koji su povezani s temom topline, istražujući kako različiti organizmi reagiraju na promjene temperature.

Posebno uzbudljivo bilo je sudjelovanje na Kemijskom odsjeku, gdje su naši učenici uživali u organiziranim radionicama "Escape room" i "Ćiribulaboraćiribatorij", koje su im omogućile da kroz igru i timski rad prodube svoje znanje o kemijskim procesima povezanim s toplinom.

Ovo iskustvo nije samo bilo zabavno, već je i obogaćujuće jer su naši učenici imali priliku mnogo toga naučiti na jedinstven i interaktivan način. Nadamo se da su se svi dobro zabavili i da su ponijeli sa sobom nova znanja koja će im koristiti u budućem školovanju.

Učiteljice: Klaudija Aušperger i Maja Puc

Dan i noć na PMF-u
Autor: Maja Puc, 14. 5. 2024.

Učiteljice: Klaudija Aušperger i Maja Puc