Sudjelovali smo u Međuškolskom književnom kvizu BBŽ-a
Autor: Danica Popilovski Topalović, 29. 4. 2021.

U sklopu obilježavanja 2021. godine kao godine čitanja, u srijedu 28. 4. 2021. godine u našoj se školi održala još jedna aktivnost za poticanje čitanja – jubilarni, deseti po redu, Međuškolski književni kviz. U njemu je sudjelovalo 12 ekipa petih razreda sa područja županije koji su nakon pročitane knjige „Čokoladne godine“ autora Mladena Kopjara došli pokazati svoje znanje razumijevanja teksta i nakon kviza popričati s autorom knjige koju su čitali.

Naša ekipa, koja je u zadnji tren ostala bez svog vođe – Melani Kuharski – udružila je svoje snage, pa su preostala dva člana – Marko Dokmanović i Jan Tasić – kao najmalobrojnija ekipa nastavili natjecanje u kojem su točno odgovorili na više od polovicu pitanja i zauzeli deseto mjesto u ukupnom poretku. Iako su se nadali boljem plasmanu, natjecatelji su rekli da im se knjiga svidjela pa nisu sasvim nezadovoljni.

Dok su rezultati još bili neizvjesni i odvijalo se prebrojavanje bodova, natjecatelji su se opustili uz ležeran razgovor s autorom Mladenom Kopjarom. Saznali su koliko se autobiografskih detalja i na koji način pronašlo u njegovim knjiga, koja mu je najnovija knjiga te kakav je život jednog autora koji se trudi živjeti od svojih djela. Čitav susret zaokružen je autorovim čitanjem ulomaka iz nekoliko različitih knjiga kako bi se smanjila napetost u iščekivanju rezultata.

U našoj knjižnici osim „Čokoladnih godina“ može se na omladinskom odjelu pronaći i knjiga „Ljubav, padobranci i izvanzemaljci“ za one koji bi htjeli vidjeti zašto knjige ovog autora vrijedi čitati čak i kad ne pobijediš na natjecanju.

Knjižničarka Branimira Brezovec

Sudjelovali smo u Međuškolskom književnom kvizu BBŽ-a
Autor: Danica Popilovski Topalović, 29. 4. 2021.

Knjižničarka Branimira Brezovec