Novi eTwinning projekt s temom kulturne baštine
Autor: Martina Supančić, 2. 1. 2018.

Prošlogodišnji vrlo uspješan projekt dvaju različitih nastavnih predmeta Engleskog jezika i Glazbene kulture “Intangible (UNESCO) Heritage Around Europe”, koji su osmislile i pokrenule učiteljice Danica Barišić i Martina Supančić rezultirao je nastavkom projekta u novoj školskoj godini sa starim, ali i novim projektnim partnerima.

Kroz ovogodišnji projekt „UNESCO Heritage Connects Europe“ učenici će predstavljati cjelokupnu kulturnu baštinu Hrvatske pod zaštitom UNESCO-a i upoznavati kulturnu baštinu zemalja projektnih partnera. Kroz prvo polugodište učenici su jedni drugima predstavili sebe, svoju školu i zemlju. Upoznali su osnovne značajke organizacije UNESCO te na tu temu izrađivali umne mape i višejezični rječnik važnih pojmova. Prvi zadatak predstavljanja baštine bila je iznimno bogata nematerijalna baština Hrvatske u sklopu čega je organizirana i terenska nastava u Lepoglavu i Mariju Bistricu u suradnji s učiteljima geografije i likovne kulture. Polugodište smo završili predstavljajući božićne običaje, pjevajući tradicionalne božićne pjesme te razmjenom klasičnih i e-čestitaka.

Projektne aktivnosti možete pratiti na javnom blogu

Novi eTwinning projekt s temom kulturne baštine
Autor: Martina Supančić, 2. 1. 2018.

Projektne aktivnosti možete pratiti na javnom blogu