« Ožujak 2024 »

Uspješnice sa školskog Lidrana 2017.
Autor: Danica Popilovski Topalović, 20. 1. 2017.

I ove smo godine upriličili školsku razinu Lidrana koju obilježavamo 25. put.

Svečanost se održala 19. siječnja 2017. U školskoj knjižnici u 13 sati Stručno povjerenstvo u sastavu: Ž. Šunjić, D. Popilovski Topalović te školska ravnateljica T. Landsman, od zaprimljenih radova odabralo je dva literarna uratka: 1. Tko čini moju obitelj? učenice Tare Pelikan (7.b) te 2. Bit će to dobra godina učenika Luke Cindrića (5.a). Obama učenicima mentorica je učiteljica Mirjana Ištef.

U 15 sati u školskom holu održali su se skupni i pojedinačni dramski nastupi učenika, a u Povjerenstvu su bile učiteljice: M. Ištef, J. Kalem i T. Adžam. U kategoriji skupnih dramskih točaka, na međuopćinsku razinu Lidrana upućena je Velika dramska grupa s dramskom igrom Nisam ja kriv/a autorice teksta Ž. Šunjić, a koju su izveli učenici osmih razreda: Eva Vuković, Lucia Marušić, Kevin Češljar, Luka Ćurković i Valentina Car.

Četiri pojedinačne scenske točke upućene na sljedeću razinu su: 1. Srđan Dožudić (5.b) s monologom Zaboravljeni sin Mire Gavrana, 2. Rafael Pranjić (5.a) s govorom Možemo li resetirati čovječanstvo Princea EA pod mentorstvom učiteljice Željke Šunjić. 3. je Dario Kambić ( 7.r. PŠ Ciglena) s monologom Božićna priča Sanje Pilić te 4. Mihaela Bardheci (6.r. PŠ Ciglena) s monologom Jesam li se zaljubila? Mentorica im je učiteljica Sanela Derges.

Povjerenstvo je čestitalo sudionicima te im poželjelo uspjeh na sljedećoj, međuopćinskoj razini Lidrana u Rovišću.

Učiteljica Mirjana Ištef

Uspješnice sa školskog Lidrana 2017.
Autor: Danica Popilovski Topalović, 20. 1. 2017.

I ove smo godine upriličili školsku razinu Lidrana koju obilježavamo 25. put.

Učiteljica Mirjana Ištef