« Ožujak 2024 »

Sudjelovali smo na književnom susretu s Jasminkom Tihi Stepanić
Autor: Danica Popilovski Topalović, 20. 10. 2016.

Jučer su učenici naše škole, zaljubljenici u knjigu i čitanje, sudjelovali na književnom susretu s književnicom Jasminkom Tihi-Stepanić na Dječjem odjelu Narodne knjižnice Petar Preradović.

U ugodnom druženju s književnicom i profesoricom Hrvatskog jezika saznali smo detalje iz njezina privatnog života, dobili odgovore na pitanja o motivima njenog pisanja, vremenu koje joj je potrebno za pisanje knjiga i svemu onome što je učenike zanimalo. Također smo čuli i o knjigama koje je ranije napisala: Imaš fejs? – roman koji je dobio nagradu „Mato Lovrak“ za najbolji roman za djecu i mlade objavljen u 2011. godini, romanu Bacit ću ti kompjutor kroz prozor te zbirci priča Baš kao Harry Potter.

Na susretu je predstavljen najnoviji roman Moja neprijateljica Ana koji je osvojio književnu nagradu Anto Gardaš za najbolji roman za djecu i mlade objavljen u prošloj godini.

U ovom romanu književnica progovara o problemu anoreksije i bulimije te nam je ispričala kako je dugo istraživala ovaj problem i s kakvim se sve tužnim pričama susrela baveći se ovom temom.

Na kraju susreta učenici su imali priliku osvojiti nagradu: najnoviju knjigu Moja neprijateljica Ana tako što su trebali što prije odgovoriti na postavljeno pitanje. To je pošlo za rukom Ivani Lani K. koja je bila najbrža i osvojila nagradu. Nadamo se da će uživati u ovom djelu kao i svi učenici koji mogu sve knjige ove autorice posuditi u školskoj knjižnici ili na Dječjem odjelu gradske knjižnice.

Sudjelovali smo na književnom susretu s Jasminkom Tihi Stepanić
Autor: Danica Popilovski Topalović, 20. 10. 2016.