Posjet Osnovnoj školi "Preska" u Sloveniji
Autor: Tatjana Landsman, 17. 5. 2016.

Ravnateljica škole Tatjana Landsman prošli je tjedan (9.-13.5.2016.) bila u petodnevnom posjetu  Republici Sloveniji u Osnovnoj školi „ Preska“ u općini Medvode pokraj Ljubljane. Njezin boravak temeljio se na modelu job shadowing  u okviru  projekta Future – Oriented School  Erasmus+programa, potprograma KA1. Vrlo ljubazni domaćini omogućili su joj uvid u  neposredan nastavni rad kroz svih devet razreda kao i potpuni pregled  organizacije i ustrojstva škole te upoznavanje sa suvremenim nastavnim metodama rada  korištenjem informacijsko-komunikacijskih tehnologija  sa zadaćom modernizacije nastave i poboljšanja kvalitete rada u školi nakon provedene mobilnosti.

Kroz intenzivne kontakte s ravnateljem škole gosp. Primožom Jurmanom i njegovim suradnicima uspostavila je  put jačanja daljnje suradnje s ovom partnerskom školom s ciljem dobrog međukulturalnog razumijevanja i podizanja stupnja internacionalizacije naše škole.

Uspostavljanje suradnje s predstavnicima lokalne vlasti bit će početak nove međudržavne suradnje  ponajviše za dobrobit učenika.

Tijekom svog boravka ravnateljica je uspostavila partnerski i prijateljski odnos s eTwinning ambasadoricom  gđom Tatjanom Gulič u smislu suradnje na već započetim i budućim međunarodnim projektima.

Iskustvo dobre prakse u Osnovnoj školi „Preska“ na obostranu korist i zadovoljstvo svakako je zasluga angažiranosti gosp. Primoža Jurmana koji je uz potporu svog školskog tima omogućio ravnateljici stručan i ugodan boravak u svojoj školi.

Posjet Osnovnoj školi "Preska" u Sloveniji
Autor: Tatjana Landsman, 17. 5. 2016.