Međunarodni božićni eTwinning projekt
Autor: Tatjana Landsman, 28. 12. 2015.

Učenici trećih i četvrtih razreda iz PŠ Nove Plavnice i PŠ Klokočevac sudjelovali su u ostvarivanju međunarodnog eTwinning projekta u suradnji s vršnjacima i učiteljima  14  osnovnih škola iz 9 europskih država. Putem videokonferencije učenici 4.a razreda iz Novih Plavnica upoznali su se s vršnjacima iz španjolskog grada Logrono.

Više pod

Ostvaren je međunarodni božićni eTwinning projekt

CHRISTMAS CARDS EXCHANGE BY TRADITIONAL MAIL

Učenici trećih i četvrtih razreda iz PŠ Nove Plavnice i PŠ Klokočevac sudjelovali su u ostvarivanju međunarodnog eTwinning projekta u suradnji s vršnjacima i učiteljima iz 14 europskih osnovnih škola iz 9 država. Izrađivali su dvojezične božićne čestitke u kojima su pisali o sebi na engleskom jeziku te zaželjeli sretan Božić i novu 2016. godinu na materinjem i engleskom jeziku. Čestitke su poslane u  Španjolsku, Poljsku, Grčku, Ujedinjeno Kraljevstvo, Rumunjsku, Finsku, Tursku, Italiju i Hrvatsku – OŠ Prečko u Zagrebu. Učenici su bili oduševljeni kada su u našu školu stigle dvije ili tri božićne čestitke iz svake europske osnovne škole uključene u projekt. Ostale projektne aktivnosti bile su snimanje dvojezičnih videozapisa o tradicijskim božićnim  običajima pojedinih država i videozapisa u kojima su poželjeli jedni drugima sretan Božić ili pjevali tradicijske pjesme.

16. prosinca 2015. godine ostvarena je videokonferencija učenika 4.a razreda PŠ Nove Plavnice i vršnjaka iz španjolskog grada Logrono. Učenici su se predstavljali jedni drugima na engleskom jeziku, opisali svoje tradicijske božićne običaje, otpjevali pjesmu „Veselje ti navješćujem“, a na kraju videokonferencije zajedno sa Španjolcima otpjevali „Jingle Bells“. Svi učenici bili su izrazito zadovoljni, a i učitelji autori ovog eTwinning projekta. To su učitelj engleskog jezika Angel Martinez Tofe iz grada Logrono u Španjolskoj i učiteljica engleskog jezika Ivana Pleskalt iz I. OŠ Bjelovar. Zadovoljstvo i zainteresiranost učenika za ovakve aktivnosti poticaj su im za osmišljavanje i ostvarivanje novih projekata u novoj 2016. godini.

Učiteljica:

Ivana Pleskalt,dipl. uč.

Videozapise možete pogledati na Youtubeu.

Merry Christmas from Bjelovar, Croatia

Croatian Christmas customs – 1.OŠ Bjelovar

Christmas video conference – eTwinning 2015

VIDEOKONFERENCIJA U 4.A PŠ NOVE PLAVNICE

3. RAZRED  PŠ KLOKOČEVAC

Međunarodni božićni eTwinning projekt
Autor: Tatjana Landsman, 28. 12. 2015.

Više pod

Ostvaren je međunarodni božićni eTwinning projekt

CHRISTMAS CARDS EXCHANGE BY TRADITIONAL MAIL

Učiteljica:

Ivana Pleskalt,dipl. uč.

Videozapise možete pogledati na Youtubeu.

Merry Christmas from Bjelovar, Croatia

Croatian Christmas customs – 1.OŠ Bjelovar