Ovaj mjesec: 2023

Učenici uživali u operi "Nikola Šubić Zrinjski"
Autor: Tatjana Landsman, 20. 10. 2014.

Povodom obilježavanja  stogodišnjice smrti hrvatskog  skladatelja Ivana pl. Zajca čenici su  uživali u operi „Nikola Šubić Zrinjski“  u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu.

Prvi posjet kazalištu u ovoj školskoj godini  organizirala je učiteljica  glazbene kulture Danica Barišić povodom obilježavanja  stogodišnjice smrti skladatelja Ivana pl. Zajca. Učenici sedmog i osmog razreda matične škole i PŠ Ciglena imali su priliku uživati u operi „Nikola Šubić Zrinjski“  u Hrvatskom narodnom kazalištu u Zagrebu. Ovo popularno i često izvođeno  glazbeno djelo izazvalo je kod učenika posebno zanimanje jer se radi o tematici iz hrvatske povijesti. Najveće zadovoljstvo među učenicima osjetilo se u zborskoj pjesmi „U boj,u boj“ koja je operi dala nezaboravan ugođaj i dočarala lik hrvatskog povijesnog  junaka i njegovu junačku pogibiju.

Cilj je postignut, a to je proširiti među učenicima znanja o glazbeno-scenskim djelima i uključiti ih u klub ljubitelja kazališne scene.

Učenici uživali u operi "Nikola Šubić Zrinjski"
Autor: Tatjana Landsman, 20. 10. 2014.