Obogaćeni program za darovite učenike uspješno realiziran u ovoj školskoj godini – nastavljamo i u idućoj
Autor: Martina Supančić, 4. 7. 2022.

Tijekom ove školske godine desetero je učenika u generaciji trećih razreda bilo uključeno u Obogaćeni program za darovite učenike koji vodi psihologinja škole u suradnji sa učiteljima. Realizacija programa odvijala se od veljače do lipnja kroz 9 jednosatnih radionica koje su održavane dva puta mjesečno u prostoru matične škole. Zahvaljujući interesu i angažmanu učitelja iz različitih predmetnih područja program je doista bio obogaćen različitim aktivnostima.

Tako su učenici sa učiteljicama Informatike proučavali binarni princip rada mikrotranzistora pomoću strujnog kruga te razvrstavali otpad programirajući u računalnom programu Scratch.

Upoznali su mikroskop i sadržaj kapljice vode sa učiteljicom biologije. U  kemijskom kabinetu su imali priliku koristiti laboratorijski pribor i posuđe i kroz izvođenje eksperimenta promatrati kako se u slojevima Zemlje filtrira i nastaje čista voda.

Učiteljica Hrvatskog jezika pripovijedala im je bajku te ih kroz scensku dramatizaciju po modelu „odgojne drame“ potaknula na promišljanje o tome zašto je i koliko važno govoriti istinu.

Sa psihologinjom su radili na temi „Tko sam, što sve znam i mogu“, međusobno se upoznavali, rješavali mozgalice i kreativno razmišljali te učili nove igre kroz koje su vježbali koncentraciju. Važan dio rada sa psihologinjom odnosio se na uvažavanje drugih, timski rad te nošenje sa uspjehom i neuspjehom. Učenici su vrlo zainteresirani, roditelji prepoznaju vrijednost ovakvog načina rada sa njihovom djecom što nas motivira da ga kontinuirano razvijamo i unaprjeđujemo na zadovoljstvo svih. Ideja je još puno, u idućoj školskoj godini nastavljamo ovaj obogaćeni program sa postojećom skupinom te uvodimo novu skupinu darovitih učenika.

Psihologinja Mirela Ileković