Svečana podjela svjedodžbi učenicima osmih razreda i dodjela nagrade Zlatno pero
Autor: Martina Supančić, 4. 7. 2022.

30. lipnja 2022. upriličili smo u školi svečanost podjele svjedodžbi učenicima osmih razreda te smo dodijelili nagradu Zlatno pero najboljoj učenici generacije. Svečanosti su nazočili učenici osmih razreda, njihovi učitelji, roditelji, školske stručne suradnice te ostali gosti.

Programom svečanosti koordinirala je učiteljica Hrvatskoga jezika Mateja Ištok, a voditelj je bio učenik 7. c razreda Karlo Rajič.

Na početku, publiku je pozdravila ravnateljica Martina Supančić, a potom se osmašima, u ime učitelja, toplim riječima obratila učiteljica Mirela Dolenski čiji je govor bio popraćen videom s uspomenama na najljepše trenutke školovanja. Uslijedilo je proglašenje rezultata izbora najboljih učitelja i učenika. Svaki je razredni odjel odabrao svoje najdraže učitelje u kategorijama: učitelj koji najbolje objašnjava, učitelj koji nas najbolje razumije, učitelj koji najpravednije ocjenjuje, učitelj koji ima najviše smisla za humor i učitelj kojeg ćemo pamtiti cijeli život. Predsjednici razreda odabranim su učiteljima uručili priznanja i darove.

Nakon toga, predmetni su učitelji proglasili najbolje učenike pojedinih nastavnih predmeta.

Budući da našim osmašima predstoji novo životno poglavlje, učenica Valentina Đurin iz 8. a razreda kazivala je pjesmu Gustava Krkleca Srebrna cesta koju je pripremila učiteljica Jasna Kalem, a učenici 8. c razreda Mia Lucia Jurić i Erik Božić (čitao je tekst učenika Brune Šebalja, 8. c) pročitali su literarne uratke naslovljene Rastajemo se koje je pripremila učiteljica Mirjana Ištef. Pod njezinim je vodstvom skupina učenika 8. c razreda osmislila kratku video kompilaciju objedinjenu naslovom Baš nam je bilo lijepo čime su se na duhovit način prisjetili druženja i prijateljstva. Video je za svečanost montirala učiteljica Ana Marija Šilić.

Nakon ravnateljičina obraćanja osmašima prigodnim govorom, posebne je nagrade uručila učenicima koji su tijekom cijelog osnovnoškolskog obrazovanja imali prosjek ocjena 5,0. To su učenice: Ivana Bodalec, Paola Tomanovski, Valentina Đurin, Petra Nježić, Tara Gerjević i Nika Dražilov.

Vrhunac svečanosti bila je dodjela Zlatnoga pera. Prije proglašenja, ravnateljica je napomenula da će ovogodišnja dobitnica biti 53. otkako je nagrada ustanovljena te nas je podsjetila na svrhu i ideju dodjele nagrade koja je: pohvaliti izvrsnost, istaknuti vrijednosti koje se učenicima svakodnevno usađuju i njeguju: ljubav i želju za znanjem, radišnost, poštenje, iskreno poštovanje i brigu za bližnje te svestranost u cilju otkrivanja vlastitih talenata i samoostvarenja.

Publika je kandidate za ovu vrijednu nagradu upoznala putem prezentacija i video uradaka koje su priredili učenici i njihovi razrednici, a uredila ih je učiteljica Informatike Ana Marija Šilić.

Među kandidatima u školskoj godini 2021./2022. na pozornici su predstavljeni učenici:

Mia Ćurić, Valentina Đurin i Nina Štokić iz 8. a - razrednik im je bio učitelj Saša Ćurčić;

Vid Koprek iz 8. b razrednice Marijane Modrić;

Klara Bohaček iz 8. c razrednice Mirele Dolenski;

Ivana Bodalec i Paola Tomanovski iz 8. d razrednice Maje Puc.

Svim nominiranim učenicima za trud i uzorno ponašanje dodijeljena su priznanja i nagrade.

U ime Učiteljskog vijeća I. osnovne škole Bjelovar nagradu Zlatno pero u školskoj godini 2021./2022. Valentini Đurin uručila je ravnateljica škole, a potom je Valentina u svom govoru zahvalila svojim učiteljima i roditeljima.

Svečanost je zatvorila ravnateljica zaželjevši našim osmašima dobar uspjeh u nastavku školovanja te svako dobro u budućnosti.

Učiteljica Mirjana Ištef