« Ožujak 2024 »

Autor: Martina Supančić, 27. 6. 2022.

Dragi učenici i roditelji učenika osmih razreda!

Ovdje možete pronaći sve što vas zanima o srednjoj školi, upisima i bodovima.

Kalkulator bodova

Predstavljanje škola

• Obavještavamo vas da je objavljena Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023. Odluka je dostupna  ovdje

Sve informacije o postupku prijave i upisa u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. dostupno su u publikacijama koje su podijeljene prema kategoriji kandidata na:

• redovite kandidate
  • kandidate s teškoćama u razvoju
  • kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH
  • kandidate koji upisuju umjetničke programe i odjele za sportaše

Ovim vas putem obavještavamo kako su objavljene publikacije za kandidate s teškoćama u razvoju kandidate izvan redovitog sustava obrazovanja RH Možete ih pronaći pod Čestim pitanjima pod glavom "Publikacije".

Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. - Idemo u srednju! - kandidati s teškoćama u razvoju

Prijave i upisi u srednje škole za školsku godinu 2022./2023. - Idemo u srednju! - kandidati izvan redovitog sustava obrazovanja

• U skladu s Odlukom o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2022./2023., prijave kandidata u sustav NISpuSŠ započinju 23. svibnja 2022. godine iza 12:00 sati.

Kandidati se u sustavu prijavljivanja putem mrežnih stranica srednje.e-upisi.hr s početkom u 12 sati. Prijave u sustav bit će moguće tijekom cijelog upisnog razdoblja. Nakon ulaska u sustav, kandidati moraju pregledati svoje podatke na kartici "Moji podaci" i eventualne nepravilnosti (adresa, ime roditelja, ocjene iz prijašnjih razreda i sl.) prijaviti svom razredniku.

Prijave obrazovnih programa za redovite kandidate počinju 25. lipnja 2022. u 12.00 sati.

Kraj prijava obrazovnih programa je 7.7.2022. u 12.00 sati i nakon toga kandidati više neće moći prijavljivati programe, niti mijenjati redoslijed prioriteta.

Ljestvice poretka postaju konačne 9.7.2022. i nakon toga se više ne mijenjaju.

Kod prijave programa, obavezno na prva mjesta stavite one škole koje su vam na listi prioriteta (školu koja vam je prvi izbor za upis stavite pod broje 1, ona koja vam je drugi izbor stavite pod broj 2 itd.).

Redovito čitajte obavijesti na stranici e upisi.hr

Redovito posjećujte web stranice i Facebook stranice svojih prioritetnih škola i proučite koje dokumente određena škola traži prilikom upisa.

U četvrtak, 7.7.2022. započinje ispis prijavnica. Učenici osmih razreda I. osnovne škole Bjelovar prijavnice će moći podići 7.7.2022. u školi od 16.00 do 18.00 sati (u dogovoru s razrednikom). Prijavnice potpisuju roditelj i učenik.

Pokrenut je Viber kanal za informiranje i obavještavanje o postupku prijave i upisa u srednje škole.

Ovim putem pozivamo sve zainteresirane kandidate, njihove roditelje,

razrednike i druge dionike upisnog procesa u srednje škole da

se pridruže info-kanalu o e-upisima pokrenutom na Viberu.

Kanal je pokrenuo CARNET Helpdesk, a na njemu ćemo vas obavještavati

o svim važnim rokovima i čestim pitanjima koja pristižu na

CARNET-ov Helpdesk.

Kanalu se možete pridružiti putem ove poveznice ili skeniranjem QR koda:

QR kod za pridruživanje Viber info-kanalu o prijavama i upisima u srednje škole