Učitelji I. osnovne škole nagrađeni nagradom Fond „Boža Tvrtković“
Autor: Sanja Sabljak, 17. 6. 2022.

Učitelji I. osnovne škole Bjelovar Jasna Predragović i Saša Ćurčić primili su 15. 6. 2022. u bjelovarskom Domu kulture nagradu Fond „Boža Tvrtković“, koja se dodjeljuje najboljim odgojno-obrazovnim djelatnicima, razredima i učenicima  u gradu Bjelovaru.

Učitelj tjelesne i zdravstvene kulture Saša Ćurčić primio je nagradu u kategoriji „Godišnja nagrada“. U uspješnoj šesnaestogodišnjoj radnoj praksi na dodjeli su nagrade istaknuti  nesvakidašnji uspjesi učitelja  Ćurčića u šk. godini 2021./2022. – organizirao je sudjelovanje naših učenika na čak 32 sportska natjecanja, od čega je on bio mentor učenicima na 6 državnih i 16 županijskih sportskih natjecanja. Nagrađen je i za promicanje zdravih stilova življenja među učenicima koje provodi kroz višegodišnje projekte „Univerzalna sportska škola“, „Vježbaonica“ i „Vrtim zdrav film“, a ove je godine pokrenuo i program „Sportski praznici“. U ovoj je godini kao osnivač, voditelj i trener Badminton kluba Bjelovar proširio djelatnost kluba i na osobe oštećenog zdravlja – u Bjelovaru je, prvi u Hrvatskoj,  pokrenuo Parabadminton te su i djeca s teškoćama počela trenirati badminton.

Učiteljica razredne nastave Jasna Predragović nagrađena je u kategoriji „Dugogodišnji pedagoški rad“. Nakon četrdeset godina rada u razredu na dodjeli nagrade istaknuti su njeni uspjesi u radu: inovativnost i stvaralački pristup u nastavi Likovne kulture (učenici uče tehniku tkanja, slikaju kemograme služeći se foto kemikalijama, izrađuju uporabne predmete od fimo mase, oslikavaju tekstilije, izrađuju e-slikovnice i animirane filmove); osobita skrb za djecu s teškoćama kroz redovan rad i vođenje radionica za učenike kod kojih su prisutne teškoće; organizacija likovnih radionica; korištenje priča kao odgojnog alata; prenošenje ljubavi prema prirodi i planinarenju kroz organiziranje planinarskih izleta za učenike; oslikavanje zidova, uređenje panoa i tematskih izložbi u prostoru škole tijekom posljednjih 30 godina; uspješno sudjelovanje na različitim likovnim natječajima; originalan pristup u organizaciji učeničkih aktivnosti na školskim projektima i priredbama. Pohvaljena je i njena 15 godina duga suradnja s Hrvatskim fotosavezom, gdje svoje učenike uključuje u projekte Foto kluba Bjelovar i vodi edukativne aktivnosti Hrvatskog fotosaveza za odrasle. Tijekom posljednjih deset godina održala je brojne radionice različitim foto i likovnim tehnikama za osobe s intelektualnim poteškoćama (Bjelovar, Daruvar, Lipik, Sisak…) ili za posjetitelje manifestacija u Parku prirode Lonjsko polje (Čigoč, Krapje, Jasenovac).

Izuzetno smo ponosni na naše vrsne nagrađene učitelje, od srca im čestitamo i zahvaljujemo što svojim radom služe na čast učiteljskoj struci  i trajno potiču sve nas u školi da dajemo svoj maksimum i uvijek težimo izvrsnosti.

U ime Učiteljskog vijeća I. OŠ Bjelovar, Sanja Sabljak, prof.

Foto: Bjelovar.info