« Ožujak 2024 »

Petaši na književnom susretu s "Mikijevim avanturama"
Autor: Mateja Ištok, 14. 6. 2022.

U školskoj knjižnici, 14. lipnja 2022. godine, održan je književni susret na kojem su sudjelovali učenici 5. a i 5. d razreda. Učenicima su učenice Elizabeth Aria Cone (5.d) i Gwendolyn Azra Cone (6.c) predstavile svoju slikovnicu "Mikijeve avanture".

Učenice Iva Lijović i Vita Šafranko (7.c), članice školske Novinarske skupine, vodile su ovaj književni susret. Nakon uvodnog predstavljanja djevojaka u kojem smo saznali nešto više o njima, učenice i autorice pročitale su svoju slikovnicu. Slijedila su pitanja vezana uz samu slikovnicu. Iz odgovora smo saznali vrlo zanimljive stvari o glavnom liku, mačku Mikiju, lokacijama na kojima se odvija radnja te najsmješnijim dijelovima slikovnice, ali i cijelom procesu osmišljavanja i izrade slikovnice.

Bilo je mnogo učeničkih pitanja na koja su autorice vrlo strpljivo, iskreno i s osmijehom na licu odgovarale. Elizabeth i Gwendolyn potaknule su sudionike na izradu vlastite slikovnice, dale im korisne savjete ukoliko se odvaže na pisanje slikovnice te su najavile pisanje drugog nastavka svoje slikovnice.

Veselimo se nastavku "Mikijevih avantura" i želimo autoricama puno uspjeha!

Zahvaljujemo i knjižničarki Danici Popilovski Topalović na pripremljenom prostoru te popratnoj prezentaciji na kojoj je bila prikazana slikovnica tijekom čitanja kako bi učenici lakše pratili čitanje.