« Ožujak 2024 »

Škola u prirodi u Novom Vinodolskom za 4. razrede
Autor: Martina Supančić, 14. 6. 2022.

Učenici 4. razreda su od 6.6. do 11.6. 2022.g. boravili u Školi u prirodi u Novom Vinodolskom sa svojim učiteljicama: Sanelom Klasan Mrzlečki, Sandrom Kamber, Ivanom Pleskalt i Anitom Unger.

Škola se sastojala od učenja zajedničkog suživota učenika i  učitelja u svim djelatnostima. Zajednički život i rad koji podrazumijeva preuzimanje dogovorenih obaveza, obogaćuje i oplemenjuje iskustva međusobnih odnosa učenik – učitelj i učitelji – učenik.

Kao zaseban nastavni oblik Škola u  prirodi ima važnu odgojnu i obrazovnu zadaću. Radom, učenjem i druženjem u Školi u prirodi učenici usvajaju i provjeravaju znanja i iskustva, vježbaju ih i primjenjuju u životnoj okolini.

Učenici su osim grada i muzeja u Novom Vinodolskom posjetili i Vrbnik na otoku Krku. Tamo nas je odveo barba Roni.

Učenicima se naravno, najviše svidjelo kupanje na gradskoj plaži i slobodno vrijeme za igru i druženje.

Bura je preokrenula veselo kupanje i igru pa smo u četvrtak bili primorani boraviti u odmaralištu i učiti.

U petak smo posjetili Muzej i galeriju grada Novog Vinodolskog gdje su učenici vidjeli prave kulturne i materijalne vrednote čiji značaj nadilazi okvire grada, a ujedno doprinose zaštiti i istraživanju za buduće naraštaje. Učenici su dobili priliku odraditi par minuta prave političke demonstracije donošenja odluka u Gradskoj vijećnici. Razgled eksponata u Muzeju je pridonio kulturnom i duhovnom  obogaćivanju učenika.

U odlasku i povratku kući sigurno su nas vozili vozači dviju tvrtki Putničke agencije Čazmatrans i Putničke agencije Molnar kojima zahvaljujemo i ovim putem.

Zahvaljujemo i našem domaćinu Zvonku te glavnom kuharu, tetama kuharicama i spremačicama, a posebnom medicinskom tehničaru Dominiku.

Učiteljice: Sanela Klasan Mrzlečki, Sandra Kamber, Ivana Pleskalt i Anita Unger