« Ožujak 2024 »

eTwinning projekt Solving Math problems challenge
Autor: Martina Supančić, 31. 5. 2022.

Učenici 5.d razreda (Elizabeth, Eva, Filip, Marija, Nea, Oliver, Pia, Stela) su se, zajedno s učiteljicom Jelom Galunić, uključili u eTwinning projekt Solving Math problems challenge. U projektu, osim učenika naše škole, sudjeluju i njihovi vršnjaci iz Francuske, Španjolske i Poljske. U sklopu projekta su učenici smišljali matematičke probleme i zadatke te ih slali projektnim partnerima kako bi ih oni riješili. Nakon toga učenici provjeravaju točnost rješenja svojih vršnjaka. Zadaci su, osim matematike, trebali sadržavati i elemente kulture i znamenitost zemlje iz koje dolaze pa su se naši učenici imali prilike zainteresirati za poznati dvorac Versailles, muzej Louvre, Eiffelov toranj, gradove Cartagenu i Aguilas itd.

Budući da su navedeni učenici aktivno sudjelovali u radionicama Volonterskog kluba koje su se provodile u sklopu Erasmus+ projekta „Our Rule- Healthier & Greener School“, odlučili su pri sastavljanju zadataka iskoristiti i na taj način proširiti znanja o održivom razvoju te potrebi i načinima očuvanja  vode, a od znamenitosti i naših nacionalnih ljepota su u svoje zadatke uvrstili Plitvička jezera.

Osim vježbe računanja i rješavanja matematičkih problema, učenici su u projektu stekli uvid u to što njihovi vršnjaci u navedenim zemljama uče iz matematike te, budući da se komunikacija odvija na engleskom jeziku, vježbali primjenu engleskog jezika.

učiteljica Jela Galunić